بوتاکس پیشانی مردان جهت رفع چین و چروک

بوتاکس پیشانی مردان همیشه یکی از بهترین درمان های زیبایی بوده است، زیرا راهی سریع برای مقابله با چین و چروک است. اما این روزها تعداد بیشتری از مردان نیز از این روش ها استقبال می کنند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و از اثرات افزایش سن بکاهند.در حقیقت محبوبیت آن از نظر آقایان بسیار زیاد شده است که شاهد آقایان زیادی در کلینیک های زیبایی هستیم. حس آقایان نسبت به بوتاکس آنقدر خوب شده است که هیچ شرمی برای تزریق این روش زیبایی ندارند.

در صورتی که تمایل به شنیدن فایل صوتی درباره ی بوتاکس پیشانی آقایان را دارید فایل زیر را گوش دهید.

روش تزریق بوتاکس پیشانی مردان

بوتاکس سمی محبوب به نام بوتولینوم است که مزایای ضد پیری را برای مردان و خانم ها فرآهم می کند. این سم توسط نوعی باکتری به نام کلستریدیوم تولید می شود.برخلاف این که یکی از کشنده ترین سموم است، در مقادیر کم برای درمان های مختلف قابل استفاده است. استفاده از آن در مقادیر زیاد خطرناک است و اعصاب و پروتئین های حیاتی را از بین می برد.

اگر در دوزهای کوچک استفاده شود، به طور موقت انقباضات عضلانی را با مسدود کردن سیگنال هایی که به طور معمول بین عضلات صورت و اعصاب رد و بدل می شود، ضعیف می کند.با تضعیف انقباضات عضلانی و مسدود کردن سیگنال های عصبی، پوست پیشانی صاف و بدون چین و چروک باقی می ماند.

روش تزریق بوتاکس پیشانی مردان

مزایای بوتاکس پیشانی آقایان

در این قسمت با 5 مزیت فوق العاده این روش آشنا می شوید که مطمئنا بعد از دانستن آن تصمیم می گیرید همین الان وقت تزریق را تعیین کنید:

1- افزایش زیبایی طبیعی

یکی از مهمترین مزایای این روش دسترسی راحت به زیبایی طبیعی است و به عنوان درمانی ضد پیری برای کاهش چین و چروک ها پیشنهاد می شود که به خوبی می تواند خطوط شدید پیشانی خطوط جانبی کنار چشم و دیگر علائم پیری را بهبود بخشد. این راهکار برای بهبود سریع ظاهر و اعتماد به نفس شما بهترین است.

2- اثربخشی سریع و غیرتهاجمی

روش فوق راهکاری سریع و غیرتهاجمی است که تنها چند دقیقه طول می کشد و توسط فردی متخصص به ناحیه خاص صورت تزریق می شود. بیمار نیز حدود سه الی چهار روز بعد از تزریق نتایج را مشاهده می کند و بلافاصله بعد از آن می تواند به فعالیت‌های روزانه بازگردد.

3- مقرون به صرفه

این روش زیبایی نسبت به روش‌های جراحی یا محصولات مراقبت از پوست کاملا منصفانه است. و بر حسب واحد اندازه گیری تزریق می شود و محدوده قیمت آن نسبت به دیگر روش های مراقبت از پوست مانند کرم های صورت یا چین و چروک به صرفه است.

4- افزایش اعتماد به نفس

بوتاکس پیشانی آقایان زیبایی را افزایش می دهد و با حذف چین و چروک سرسخت صورتی جوان تر به ارمغان می آورد؛ بدون این که حالت طبیعی چهره پاک شود.

عوارض بوتاکس پیشانی 

این تزریق ایده ای ایمن با حداقل ترین عوارض است، اما احتمال این که با واکنش های نامطلوب همراه باشد وجود دارد. مهم این است که بدانید از این روش درمانی چه انتظاری دارید و توسط چه کسی آن را انجام می دهید.

در موارد زیر با عوارض ناچیز روش فوق آشنا می شوید:

1- کبودی

هر تزریقی با کبودی و تورم در محلی که سوزن وارد می شود همراه است. پس اصلا تعجب نکنید بعد از تزریق با این موضوع مواجه شوید. البته برای جبران این عارضه می توانید با پزشک خود صحبت کنید. او قطعاً در مورد ایمن ترین و موثرترین راه ها برای جلوگیری از کبودی با شما صحبت می کند.

2- درد در ناحیه تزریق

تزریق سم بوتولونیوم برای بیشتر افراد بدون درد است. با این حال، ممکن است هنگام تزریق کمی درد احساس کنید. در بیشتر مواقع پزشک با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی این مشکل را کنترل می کند، اما شدت درد تزریق به پوست بیمار و سطح مهارت تزریق کننده بستگی دارد.

3- خونریزی

این درمان می تواند با کمی خونریزی خفیف همراه باشد، زیرا سوزن وارد مویرگ های زیر پوست می شود. معمولا خونریزی در عرض چند دقیقه الی چند ساعت متوقف می شود که امروزه با روی کار آمدن مهارت ها و تکنیک های جدید، تزریق بوتاکس با حداقل ترین خونریزی قابل انجام است.

4- ناراحتی معده

گاهی اوقات بوتاکس پیشانی باعث ناراحتی معده، حالت تهوع و یبوست می شود. این علائم از چند روز تا چند هفته طول می کشد و معمولا به صورت خفیف یا متوسط اتفاق می افتد. برای کنترل این مشکل می ‌توانید مصرف سبزیجات و میوه را افزایش دهید. همچنین نوشیدن چای زنجبیل به آرام کردن معده بسیار کمک می کند.

5- خشکی دهان

یکی از عارضه های جانبی رایج بعد از انجام این روش زیبایی خشکی دهان است که در عرض چند روز از بین می رود. خشکی دهان به دلیل غلیظ شدن بزاق دهان اتفاق می افتد که هنگام بلعیدن احساس می شود. برای رفع این موضوع آب بنوشید و استفاده از آدامس بدون قند به رفع آن بسیار کمک می کند. همچنین مصرف دهانشویه بدون الکل موجب تسکین این ناراحتی می شود.

6- افتادگی پلک

تزریق سم در عضله پیشانی ممکن است باعث تحریک پلک شود. در صورتی که متخصص آموزش و تجربه کافی نداشته باشد احتمال وقوع این واکنش وجود دارد. تزریق در محل نامناسب یا در دوزهای بالایی نیز منجر به ضعف و افتادگی عضلانی در قسمت پلک می شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی مردان

رعایت نکات مهم بعد از زدن این سم به بهبود نتایج و کاهش خطرات حاصل از آن مانند کبودی کمک می کند:

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی مردان

 • صورت خود را به آرامی ورزش دهید.
 • سعی کنید ضربان طبیعی قلب را حفظ و از انجام فعالیت هایی که باعث افزایش ضربان قلب میشود پرهیز کنید. همچنین از لمس فشار فیزیکی روی ناحیه تزریق شده پرهیز کنید.
 • اگر ورزش بخشی از برنامه روزانه شماست حدود 24 ساعت از انجام آن بپرهیزید، زیرا فعالیت بدنی باعث افزایش جریان خون می شود و احتمال پخش شدن سم به قسمت های ناخواسته افزایش می یابد.
 • حدود ۲۴ ساعت به صورت خود استراحت دهید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید. استفاده از لوازم آرایش موجب مالش و حرکت پوست می شود و ممکن است ماده تزریقی در نواحی نامناسب پخش کند.
 • سعی کنید در چهار ساعت اولیه بعد از تزریق بنشینید و از خم شدن یا دراز کشیدن خودداری کنید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما با متخصص خود به اشتراک بگذارید، زیرا مصرف برخی داروها خطر کبودی را افزایش می دهد.
 • قبل از تزریق حدود ۲۴ ساعت از مصرف الکل بپرهیزید. الکل خطر کبودی را افزایش می دهد. رعایت این نکته بعد از تزریق نیز حدود 24 ساعت همچنان پابرجاست.
 • استفاده از دیگر درمان های پوستی اصلاً پیشنهاد نمی شود، زیرا ماده بوتاکس به زمان نیاز دارد تا اثربخشی خود را نشان دهد. پس از انجام درمان های پوستی مانند ماساژ صورت، اسکراب، لایه بردار و پرکننده های پوستی استفاده نکنید.
 • روی نواحی تحت درمان نخوابید. رعایت این نکته به کاهش فشار فیزیکی کمک می‌کند و اجازه می‌دهد تا در ماهیچه ها کاملا جا بیفتد.
 • حداقل به مدت چهار ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. گرما باعث گرگرفتگی و افزایش فشار خون در نواحی صورت میشود و پوست را به کبودی بیشتر تحریک می کند.

بهترین زمان تمدید بوتاکس پیشانی آقایان

فاصله بین دوره‌های تکراری باید توسط پزشکی که در حال انجام این درمان برای شما است، تعیین شود. به طور کلی، فاصله بین دوره‌های تکرار باید حداقل 3 تا 4 ماه باشد، تا به عضلات فرصت داده شود تا به حالت طبیعی خود بازگردند و از فعالیت زیاد و ناطبیقی جلوگیری شود.

با این حال، فاصله بین دوره‌های تکرار باید بر اساس وضعیت سلامتی و تاریخچه پزشکی شما، عوارض جانبی ممکن و دوز مصرفی در دوره‌های قبلی شما تعیین شود. پزشک معالج شما نیز می‌تواند با توجه به تغییراتی که در چین و چروک‌های اطراف چشم شما رخ می‌دهد، به شما پیشنهاد دهد که در فواصل زمانی کوتاه‌تر یا بلندتر از 3 تا 4 ماه به این درمان مراجعه کنید.

 

بوتاکس پیشانی مردان 

چروک های روی پیشانی به دلیل انقباض عضلانی ظاهر مردان را تا حد زیادی پیر می کند. انجامم این روش با مزایای فوق العاده برای مردان همراه است که با هدف از بردن چین و چروک های پیشانی و دیگر قسمت های صورت انجام می شود.

جالب است بدانید پوست مردان نسبت به پوست زنان به درمان های سطحی و موضعی واکنش سریع تری نشان می دهد و به عنوان روشی اثربخش نتایج فوری و ماندگاری دارد.

بوتاکس پیشانی مردان در دوز بالاتری نسبت به خانم ها تزریق می شود و برای مشاهده بهترین نتیجه تزریق آن طی دو جلسه متوالی امکان پذیر است.

نشانه هایی که مردان به این عمل زیبایی نیاز دارند شامل مشاهده چین و چروک های خفیف و خطوط واضح روی صورت است. بهترین زمان برای اجرایی این روش نیز سن ۳۰ سالگی است، اما برخی از مردان در صورت احساس نیاز در سن کمتر از ۳۰ سالگی نیزمی توانند بدون هیچ مشکلی این روش را انتخاب کنند.

ایا اثر بوتاکس دائمی است ؟

نه ، درمان دائمی نیست. تأثیرات معمولاً برای چند ماه حفظ می‌شوند و بعد از آن عضلات دوباره فعال می‌شوند و چین و چروک‌ها به مرور زمان دوباره ظاهر می‌شوند. به طور معمول، و در دور چشم برای 3 تا 6 ماه دوام دارند و پس از آن به تدریج از بین می‌روند.

بنابراین، اگر می‌خواهید از تأثیرات برای مدت طولانی استفاده کنید، باید دوره‌های مکرری از این درمان را تجربه کنید. در عین حال، باید توجه داشت که برای حفظ نتیجه‌ی به دست آمده، نیاز است که دوره‌های تکراری  را با فواصل زمانی مناسب برگزار کنید و از افزایش دوز بیش از حد جلوگیری کنید زیرا ممکن است باعث عوارض جانبی و ناخوشایند شود.

محل تزریق بوتاکس کجاست؟

این تزریق تقریباً در تمامی نقاط صورت قابل انجام است، اما اولین قسمتی که مخاطبین تمایل بیشتری دارند پیشانی است. قسمت هایی از پیشانی که با چین و چروک مواجه می شود و هنگام بالا و پایین آوردن ابرو چروک ها تشدید می یابد بهترین ناحیه برای تزریق است.

با انجام این روش خط اخم کاملا رفع می شود و روی جوانی صورت تاثیر شگفتی می گذارد. همچنین می‌توان با تزریق این سم در ناحیه گوشه چشم به از بین بردن چروک دور چشم کمک و هنگام لبخند زدن چهره جوان تری را تجربه نمود.

محل تزریق بوتاکس کجاست؟

بوتاکس مردان با زنان چه تفاوتی دارد؟

یکی از سوالات رایج این است که آیا این روش برای مردان همانند  زنان انجام می شود؟ آیا قسمت های خاص صورت برای مردان بیشتر از زنان آزاردهنده است؟ روش های تزریق آن ها یکسان است؟

تفاوت های کلیدی بین بوتاکس مردان و زنان وجود دارد که متخصصان باید توجه زیادی به آن ها داشته باشند:

1- نیاز بیشتر مردان 

مردان نسبت به خانم ها به واحدهای بیشتری این سم نیاز دارند، زیرا توده های عضلانی آقایان در پیشانی و ابروها بیشتر از خانم ها است.

2- حالت متفاوت ابروی مردان

رمز داشتن ظاهر طبیعی بعد از تزریق حفظ فرم ابروهاست. انجام روش فوق باعث تعادل عضلات پیشانی و دور چشم شود.

هنگامی که این عمل به درستی انجام شود شکل و موقعیت ابروها بهبود می یابد و نتیجه نهایی عالی و طبیعی به نظر می رسد، اما در صورت تزریق با تکنیک های نادرست شکل و موقعیت ابروها غیرطبیعی خواهد بود.

یک از تفاوت های بوتاکس پیشانی آقایان با خانم ها در نقاط مشکل‌ساز پیشانی مردان

3- نقاط مشکل‌ساز پیشانی مردان

اگرچه اعضای صورت خانم ها و آقایان یکسان است، اما نواحی خاصی از صورت مردان با اثرات پیری بیشتری روبرو می شود. معمولاً آقایان با هدف رفع خطوط کنار چشم برای تزریق بوتاکس پیشانی اقدام می‌کنند.

این خطوط گاهی اوقات خطوط لبخند نیز نامیده می‌شود، زیرا هنگام لبخند عمیق تر به نظر می رسند. در حالی که خانم ها نسبت به چین و چروک عمودی بین ابروها شکایت دارند.

4- نیاز به تکنیک دقیق تر

بسیاری از پزشکان به دلیل بی تجربه گی از تکنیک های مشابهی برای تمام بیماران استفاده می‌کنند، در حالی که تکنیک تزریق برای آقایان باید براساس آناتومی عضلات پیشانی و ابرو طراحی شود.

همچنین داشتن دید هنرمندانه با دستی ثابت روی نتیجه تزریق بسیار اثرگذار است. در صورت عدم تزریق در جای مناسب، نتیجه به هیچ عنوان خوب نخواهد شد.

5- دارای خطوط موی بلندتر

با توجه به خطوط موی مردان متفاوت تر از خانم ها انجام می شود. همچنین مدل موی خاص روی طبیعی جلوه دادن تاثیرگذار است. برای مثال، مردی با موی سر تراشیده خطوط موی بلندتری نسبت به خانم ها دارد و تزریق برای او وسیع تر تزریق می شود.

چه کسانی نباید بوتاکس پیشانی تزریق کنند؟

اگرچه این روش ، برای استفاده عموم بی خطر است و بیماری های مختلفی را درمان می‌کند، اما برخی افراد خاص هنگام تزریق در معرض خطر قرار دارند:

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

 

1- افراد مبتلا به اختلالات عصبی عضلانی

بیمارانی که از بیماری‌های عصبی و عضلانی رنج می‌برند به دلیل خاصی نمی توانند از زیبایی های این تزریق لذت ببرند، زیرا تزریق این دارو ممکن است بیماری آنها را تشدید کند و مشکلات تنفسی شدید مانند مشکل در تنفس و بلعیدن رخ دهد. به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی نیز مانند آسم به دلایل مشابه در مصرف بوتاکس هشدار داده شده است.

2- افراد دارای حساسیت

افراد کمی هستند که بعد از تزریق این دارو نسبت به آن حساسیت نشان می دهند. در صورت مشاهده علائمی مانند خس خس سینه، خارش، تورم لب ها، صورت و گلو و احساس ضعف بهتر است هرچه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید. اگر هم به تزریق دیگر داروها حساسیت دارید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

علت سردرد بعد از بوتاکس پیشانی چیست؟

علت سردرد بعد از بوتاکس پیشانی چیست؟

سردرد بعد از تزریق یکی از عوارض تعجب آور است، زیرا خیلی ها از این راهکار برای درمان میگرن استفاده می کنند. دلایل مختلفی روی بروز این اتفاق وجود دارد که مهم ترین آن اسپاسم عضلانی است. همچنین به دلیل آسیب دیدگی رگ های خونی طی تزریق و ایجاد تورم، سردرد شکل می گیرد. ضربه زدن تصادفی سوزن به استخوان جمجمه نیز از نشانه های رایج بروز سردرد بعد از تزریق است. خبر خوب این است که سردردها بسیار خفیف هستند و ظرف یک الی سه روز پس از درمان برطرف می شوند.

آیا بوتاکس باعث روشن شدن پوست میشود ؟

Botox عمدتاً برای کاهش چین و چروک صورت و اصلاح خطوط انعطافی پوست صورت استفاده می‌شود و تأثیری مستقیم بر رنگ و روشنایی پوست ندارد. در این روش مواد به عضلات صورت تزریق می‌شود و با اختلال در انقباض موقت این عضلات، خطوط و چین‌های پوست کمتر مشهود می‌شوند. به عبارت روش فوق موجب تسکین ظاهر چروک‌ها و خطوط صورت می‌شود.

چرا اثر بوتاکس زود از بین میرود ؟

اثرات (Botox) به مرور زمان کاهش می‌یابد و به مرور زمان از بین می‌رود، این به دلیل ماهیت عارضه و عملکرد است و به عنوان یک درمان موقت برای کاهش چین و چروک صورت عمل می‌کند. دلیل اصلی این موقتی بودن اثرات به مدت معین، شامل موارد زیر می‌شود:

تجدید تولید عضلات: پس از مدتی (معمولاً چند ماه)، عضلاتی که فلج شده‌اند، به تدریج تجدید تولید می‌شوند و تأثیر تزریق اولیه کاهش می‌یابد.

تجدید رشد اعصاب: عصب‌ها نیز می‌توانند با گذر زمان تجدید رشد کنند، و این می‌تواند به افزایش انعطاف عضلات منجر شود.

عملکرد بوتاکس موقت: در این روش به صورت موقتی عضلات طی تزریق مختل می‌شوند. تاثیرات آن با گذر زمان کاهش می‌یابد و پس از چند ماه تا چند ماه و نیاز به تزریق مجدد دارد.

به همین دلیل، برای حفظ اثرات ، نیاز به تزریق دوره‌ای آن است. معمولاً پس از چند ماه (معمولاً 3 تا 6 ماه)، ممکن است نیاز به تزریق مجدد باشد تا اثرات اصلی حفظ شوند. این مدت زمان ممکن است بر اساس فرد و نوع تزریق متغیر باشد.

 بهترین برند بوتاکس پیشانی کدام است؟

در اوایل رونمایی بوتاکس، تنها چند مارک در بازار وجود داشت، اما امروزه تعداد آن ها بسیار بیشتر شده است و در هر کشوری با توجه به ژنتیک مردم آن، تعدادی از برندها شهرت پیدا می کند. همچنین ممکن است برخی از برندها برای پوست خاصی از مخاطبین نتیجه بهتری داشته باشد.

به همین خاطر، هر فردی که تجربه زیادی در انجام این روش دارد، ترجیح می دهد از برند خاصی استفاده کند. اما متاسفانه در کشورمان برندهای خارجی معروف در نمونه های تقلبی به فروش می رسند و احتمال این که کیفیت واقعی را نداشته باشند، بسیار زیاد است.

به همین خاطر، بهترین پیشنهاد استفاده از برندهای مورد تایید وزارت بهداشت است. بهترین برند ایرانی بوتاکس پیشانی مردان  میتواند مصپورت در این زمینه باشد که توسط شرکت داروسازی ایرانی تولید می شود.

این محصول در حال رقابت با محصولات خارجی است، در حالی که قیمت منصفانه ای دارد و به خوبی می تواند خط اخم متوسط تا شدید را برای چند ماه از بین ببرد.

فرگل کلینیک تزریق بوتاکس پیشانی آقایان در تهران

فرگل یکی از بهترین و باتجربه ترین کلینیک های زیبایی تهران است که به روزترین خدمات را ارائه می دهد و از بهترین متخصص بهره مند است. این تیم حرفه ای تمام تلاش خود را برای خلق چهره ای زیبا و حفظ جوانی مراجعین انجام می دهد و محیطی کاملا آرام و صمیمی برای حس خوب آن ها ایجاد کرده است.

تزریق بوتاکس از جمله بوتاکس پیشانی آقایان  فرگل نیز یکی از خدمات محبوب این مجموعه است که بر پایه تکنیک های جدید دنیا با حداقل ترین درد و ناراحتی انجام می شود.

عکس قبل و بعد بوتاکس پیشانی مردان

نمونه کار قبل و بعد از تزریق بوتاکس در کلینیک فرگل. این عکس دو هفته بعد از تزریق گرفته شده است

پی دی اف بوتاکس پیشانی مردان

سوالات متداول بوتاکس پیشانی مردان

این راهکار تنها 6 الی 8 ماه ماندگاری دارد و هر چه استفاده از عضلات پیشانی بیشتر باشد، اثرات تزریق سریع تر از بین می رود.

درد تزریق این سم محبوب چندان زیاد نیست و به راحتی قابل تحمل است. متخصصان نیز برای حس بهتر از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند.

مدت زمانی که طول می کشد بوتاکس اثر خود را نشان دهند برای هر فردی متفاوت است. اما معمولا از روز سوم اثرات آن احساس می شود و بعد از 21 روز نتیجه نهایی نمایان است.

بوتاکس تنها خطوط ایجاد شده با حرکت پیشانی و ابروها را رفع می کند و برای حذف خطوط عمیق چندان اثرگذار نیست. برای صاف کردن این دسته از خطوط باید از راهکارهای زیبایی دیگری مانند تزریق ژل استفاده کنید.

معمولا بیماران در اواخر دهه 20 و اوایل 30 سالگی برای پیشگیری از عمیق شدن خطوط از بوتاکس پیشانی استفاده می کنند.

جوش بعد از بوتاکس در ناحیه پیشانی ممکن است نشانه حساسیت باشد. البته در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و دستکاری محل تزریق احتمال ایجاد آلودگی و ایجاد جوش وجود دارد.

بله، به محض کاهش اثرات بوتاکس می توانید برای ترمیم آن اقدام کنید.

یکی از راهکارهای درمان سردرد تزریق بوتاکس است. با کمک آن به راحتی از شر دردهای سینوسی خلاص می شوید.

6 دیدگاه

 • تزریق بوتاکس توی کم شدن چروک دور چشم هم تاثیری دارد؟ یا برای چروک های دور چشم باید کار دیگری انجام داد.

  • درود بر شما بله در کمتر شدن چروک دور چشم موثر است و برای چروک های زیر چشم باید از فیلر استفاده کنید.

  • سلام بر شما دوست عزیز خیر بعد از اینکه اثر بوتاکس از بین میره شما همون چروک هایی که داشتید را مشاهده می کنید.به همین خاطر پیشنهاد میشه قبل از چروک شدن صورت شروع به زدن بوتاکس کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =