تزریق ژل و فیلر به صورت و لب

این روزها تزریق ژل و فیلر به صورت صنعت لوازم آرایشی را به کلی تحت تاثیر قرار داده است و بیشتر خانم ها به جای استفاده از ابزارهای آرایشی ترجیح می دهند به بازسازی صورت بپردازند. عوامل مختلفی مانند استرس، هورمون ها، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و جاذبه علائم پیری را روی صورت به نمایش م یگذارد و از اوایل دهه ۲۰ سالگی خطوط ریز چین و چروک و کاهش حجم روی صورت خودنمایی می کند.

این علائم آزاردهنده می تواند تنها در یک جلسه پانزده دقیقه ای توسط جراح پلاستیک صورت یا متخصص پوست با این تزریق تا میزان قابل توجهی کاهش یابد. متخصصان پوست با کسب تجربه های فراوان به راحتی می‌توانند بهترین ظاهر و احساس را برای فرد به ارمغان بیاورند.

تزریق فیلر و ژل به صورت با خاصیت پرکنندگی به رفع چربی های از بین رفته، صاف کردن چین و چروک ها و جوانسازی پوست می پردازد و نسبت به روش های جراحی و تهاجمی تر مقرون به صرفه است. این ماده از هیالورونیک اسید که نوعی قند طبیعی است ساخته می شود و حضور آن در بافت پوست موجب انعطاف پذیری و استحکام پوست می شود.

ژل و فیلر چیست؟

ژل و فیلر به موادی گفته می‌شود که برای پر کردن چین و چروک‌ها، حجم‌دهی به نواحی مختلف صورت و بدن، و زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شوند. این مواد می‌توانند از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشند.

ژل معمولاً از موادی مانند هیالورونیک اسید، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم، پلی متیل متاکریلات، و اسید پلی لاکتیک ساخته می‌شود. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن انسان نیز وجود دارد و به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. سایر مواد مصنوعی نیز می‌توانند به خوبی آب را جذب کنند و از این طریق باعث افزایش حجم پوست می‌شوند.

فیلر نیز معمولاً از موادی مانند هیالورونیک اسید، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم، کلاژن، و چربی ساخته می‌شود. با این حال، می‌تواند به مواد دیگری مانند پلاستیک یا سیلیکون نیز اشاره داشته باشد.
<hژل و فیلر چیست؟

معرفی انواع ژل‌ها

ژل‌ها و مواد پرکننده موادی هستند که برای پر کردن چین و چروک‌ها، حجم‌دهی به نواحی مختلف صورت و بدن، و زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شوند. این مواد می‌توانند از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شوند.

ماده هیالورونیک اسید و تزریق ژل

این ترکیب تقریباً محبوب‌ترین ماده پرکننده چین و چروک پوست است. این ماده به صورت طبیعی در زیر پوست وجود دارد و توسط بدن تولید می‌شود. ماندگاری نتیجه این تزریق معمولاً بین یک تا دو سال است.

تحقیقات نشان می‌دهد که تزریق مکرر این ماده می‌تواند باعث تحریک تولید کلاژن به صورت طبیعی شود و با گذر زمان، چین و چروک‌ها کمتر شوند. احتمال ابتلا به عفونت پس از تزریق  بسیار پایین به نظر می‌رسد. نتایج حاصل از تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید، معمولاً خیلی زود ظاهر می‌شوند. این موضوع البته به مهارت پزشک و شرایط بدنی فرد نیز بستگی دارد. از این ماده برای تصحیح گونه‌ها، لب‌ها، چین و چروک‌های صورت، زیر چشم‌ها و حتی افزایش حجم دست‌ها استفاده می‌شوند.

تزریق ژل مصنوعی

این گروه از پرکننده‌های چین و چروک شامل مواد آزمایشگاهی هستند که به صورت طبیعی در پوست وجود ندارند. این مواد عوارض بیشتری دارند، اما مدت ماندگاری بیشتری دارند؛ زیرا توسط بدن جذب نمی‌شوند. از آن‌جایی که این نوع به طور طبیعی در بدن حضور ندارند، ممکن است پس از تزریق به دلیل جذب نشدن به بدن، پس زده شوند. مدت ماندگاری بیشتر، یکی از دلایل اصلی استفاده برخی از افراد از این نوع هست.

ژل تشکیل شده از کلاژن

پرکننده‌ها یا ژل‌های تشکیل شده از کلاژن، اولین تولیداتی بودند که در این زمینه مورد استفاده قرار گرفتند و از بافت گاو به دست می‌آمدند. این روش ابتدایی به خوبی اجرا می‌شد، اما به دلیل واکنش‌های آلرژیکی در برخی موارد، استقبال از آنها کاهش یافت. تزریق فیلرهای حاصل از کلاژن، باعث بهبود و تقویت شرایط پوست و ساختار آن می‌شود، همچنین خطوط و چین‌وچروک‌های صورت را بهبود می‌بخشد.

معرفی انواع فیلر

فیلرها موادی هستند که برای پر کردن چین و چروک‌ها، حجم‌دهی به نواحی مختلف صورت و بدن، و زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شوند. فیلرها را می‌توان بر اساس ماندگاری به سه دسته تقسیم کرد:

فیلرهای دائم

از موادی ساخته می‌شوند که توسط بدن جذب نمی‌شوند و ماندگاری بالایی دارند و معمولاً بین دو تا پنج سال دوام می‌آورند. معمولاً برای درمان چین و چروک‌های عمیق صورت استفاده می‌شوند.

فیلرهای نیمه دائم

از موادی ساخته می‌شوند که توسط بدن به تدریج جذب می‌شوند و  ماندگاری متوسطی دارند و معمولاً بین یک تا دو سال دوام می‌آورند.این نوع معمولاً برای درمان چین و چروک‌های متوسط صورت استفاده می‌شوند.

فیلرهای موقت

از موادی ساخته می‌شوند که به سرعت توسط بدن جذب می‌شوند و  ماندگاری کوتاهی دارند و معمولاً بین سه تا شش ماه دوام می‌آورند.  برای درمان چین و چروک‌های سطحی صورت استفاده می‌شوند.

نواحی تزریق فیلر و ژل در صورت کجاست ؟

ژل با داشتن ساختاری متفاوت برای پر کردن شیار های عمیق صورت استفاده می شود و در رفع خطوط ایجاد شده بسیار خوب عمل می‌کند. همچنین برای اهداف زیباسازی مانند کانتورینگ صورت و افزایش حجم لب ها کاربرد دارد. در ادامه با کاربرد بیشتر این راهکار زیبایی برای قسمت های مختلف صورت آشنا می شوید:

نواحی تزریق فیلر و ژل در صورت

زیر چشم

تزریق پرکننده راهکاری محبوب برای مقابله با چشم های خسته است. این روش غیر جراحی با تکیه بر تکنیک های ضروری به نواحی خاص اطراف چشم تزریق و جایگزین حجم از دست رفته ناشی از فرآیند پیری می شود.  در نتیجه پوست صاف، جوان و درخشان تر را تجربه و شاهد کاهش چین و چروک و خطوط عمیق اطراف چشم خواهید بود.

پیشانی

تزریق فیلر در قسمت پیشانی می تواند به رفع خطوط و تغییر فرم پیشانی کمک کند. معمولا پرکننده حجم از بین رفته پوست را جبران می‌کند و بعد از تزریق آن در ناحیه پیشانی، شکل و ساختار کلی صورت کاملا طبیعی به نظر می رسد.

گونه ها

اگر نسبت به داشتن گونه های کم، احساس نارضایتی دارید استفاده از پرکننده ها به زیباسازی صورت کمک می کند. حجم دهی به قسمت گونه ها باعث پر نشان دادن صورت می شود و از طرفی خطوط وچین و چروک های اطراف آن را از بین می برد. تزریق ژل به گونه ها یکی از محبوب ترین اقدامات زیباسازی است که کمترین عوارض جانبی را دارد و اثربخشی آن فوق العاده است.

لب

پرکننده‌های لب روشی موثر برای بازگرداندن یا افزودن حجم لب ها و بازیابی ساختار و فرم لب است. برخی افراد از نازک بودن لب هایشان ناراضی هستند و دوست دارند حجم بیشتری به لب هایشان  اضافه کنند. پر کردن لب با تزریق فیلر یکی از راهکارهای زیبایی محبوب است که به صورت ایمن بدون نیاز به جراحی انجام می شود و ظاهری زیباتر به لب ها می بخشد.

چانه

تزریق پرکننده چانه با هدف کانتور و حجم دهی چانه انجام می شود. این روش محبوب ساختار متعادل به صورت می بخشد و خطوط فک واضح تر به نظر می رسد. از جذابیت های این روش در قسمت صورت می توان به افزایش برآمدگی چانه، بهبود تقارن صورت، بازسازی ساختار پایینی صورت و کانتورینگ خط فک اشاره کرد.

کاربرد های تزریق ژل و فیلر صورت

تزریق فیلر از ماده به نام اسید هیالورونیک و کلاژن تهیه می شود که این ماده به صورت طبیعی در پوست وجود دارد و به صاف سازی و هیدراته نگه داشتن آن کمک می کند. در حال حاضر، این روش یکی از محبوب‌ترین راهکارهای زیبایی است که به بهبودی نیازی ندارد و نتایج آن بعد از تزریق نمایان می شود.

تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده

از بین بردن خط خنده

خطوط لبخند خطوطی است که دو طرف دهان ایجاد می شود و زمانی که لبخند می زنید بیشتر به چشم می آید. با افزایش سن این خطوط برجسته تر می شود و حتی ممکن است با افتادگی پوست همراه باشد. برای رفع این مشکل گزینه های مختلف وجود دارد که یکی از بهترین ها، پرکننده‌های تزریقی است. تزریق فیلر به رفع خطوط لبخند کمک می کند و اثرات فوری آن قابل توجه است. در صورت استفاده مکرر  مقداری از بافت آن باقی می ماند و باعث اثربخشی دائمی می شود.

از بین بردن خط اخم

یکی از بهترین راهکارها برای رفع خطوط بین دو ابرو  که به خوبی چهره را از حالت ناراحت در می آورداست . این خطوط به مرور زمان و اخم کردن دائمی ابروها ایجاد می‌شود و حضور آن تاثیر ناگواری روی زیبایی و جوانی صورت دارد. همیشه افرادی که با این مشکل مواجه هستند دیگران و دوستانشان تصور می کنند احساس ناراحتی یا خشم دارند و چهره شان شاداب به نظر نمی رسد.

تزریق فیلر و ژل برای جای جوش

یکی از موضوعات آزاردهنده برای حفظ زیبایی صورت مشکلات پوستی و باقی ماندن جای جوش و آکنه است. خیلی ها به دلیل تجربه جوش های فراوان با فرورفتگی های کم و بیش صورت مواجه شده اند که برای رفع آنها استفاده از این روش بهترین است.

ایجاد جوش روی سطح پوست به عوامل مختلفی بستگی دارد که بعد از آن پوست برای اصلاح و ترمیم شروع به تولید کلاژن می کند. اگر مقدار کلاژن تولیدی کمتر از نیاز پوست باشد فرورفتگی های روی پوست صورت ایجاد می شود که این مشکل روی زیبایی صورت تاثیر ناگواری دارد.

تزریق ژل برای چاقی صورت لاغر

تزریق فیلر در کنار رفع چین و چروک صورت می تواند به چاقی صورت نیز کمک کند. از نظر خیلی ها داشتن صورت های لاغر و دارای گودی ناخوشایند است و قسمت های غیر قرینه در این صورت ها به خوبی به چشم می آید. با افزایش سن کم کم حجم صورت کاهش می یابد و لاغری صورت دوچندان می‌شود. این روش یک روش غیرجراحی برای بازسازی فرم صورت است که در سریع ترین زمان چاقی دلخواه صورت را ایجاد می کند

تزریق فیلر برای گودی زیر چشم

سیاهی، گودی، چروک ها و پف زیر چشم از مشکلات رایج این قسمت از صورت است که با افزایش سن و دیگر عوامل اتفاق می‌افتد. روش فوق به خوبی می‌تواند تمام این مشکلات را درمان کند و ظاهری شاداب تر به چشم‌ها هدیه دهد.

تزریق ژل برای گونه گذاری

برجسته سازی گونه ها موجب پرسازی این ناحیه از صورت می شود که اکثر خانم ها برای انجام آن استقبال می کنند. همچنین گونه گذاری می تواند افتادگی این قسمت از ناحیه صورت را درمان کند و چهره ای جوان تر به صورت ببخشد. معمولاً افرادی که صورت کشیده ای دارند یا با افزایش سن گونه‌های خود را از دست داده اند این روش استفاده می کنند که بدون نیاز به جراحی ناحیه گونه حجیم سازی می شود.

یکی از کاربرد های تزریق ژل برای گونه گذاری

تزریق فیلر به چانه

یکی از جذابیت‌های صورت، چانه است. داشتن چانه پر و زاویه دار باعث زیبایی چهره می شود. این روش یکی از محبوب‌ترین راهکارهای زیبایی و زاویه سازی فک و چهره است که صورت را پرتر و جوان تر  نشان می دهد. همیشه افزایش سن روی بافت نرم چانه تاثیر منفی می گذارد و به مرور زمان باعث عقب نشینی چانه می شود. در حالی که این تزریق در ناحیه چانه می تواند باعث اصلاح سازی زاویه فک و چانه و تغییر فوق العاده صورت شود.

تزریق ژل لب

با گذشت زمان لب ها فرم خود را از دست می دهند و برخی افراد به صورت ژنتیکی دارای لب های باریک و افتاده ای هستند که برای رفع این موضوع پرکننده‌های تزریق گزینه مناسبی است که به صورت کاملا ایمن و مطمئن زیر نظر متخصص پوست انجام می شود.

نحوه تزریق فیلر و ژل به چه صورت است ؟

برای تزریق حتما به متخصص آموزش دیده مراجعه کنید. برخی افراد متاسفانه این راهکار را تنها به قصد تزریق انجام می دهند، در حالی که تکنیک های مهمی طی روند آن باید رعایت شود و در صورت عدم توجه به این نکات خطرات ناگواری برای زیبایی و سلامتی به وجود می آید.

علاوه براین، در نظر گرفتن زمان مناسب  بسیار مهم است، حتی در بهترین شرایط بروز کبودی و تورم بعد از تزریق اجتناب ناپذیر است و گاهی تا یک هفته ادامه می یابد. بنابراین برای تزریق هر نواحی از صورت باید زمان مناسب برای بهبودی کامل در نظر بگیرید و در صورتی که هیچ رویداد مهمی طی دوران بهبودی در پیش ندارید برای انجام آن اقدام کنید.

مزایای تزریق ژل به صورت

 • ژل ها بر پایه هیالورنیک اسید ساخته می شوند که با خاصیت آبرسانی، رطوبت پوست را دوچندان می‌کنند و باعث پر کردن قسمت های خالی پوست می شوند. با افزایش رطوبت پوست علائم پیری کاهش می یابد و پوست چهره شاداب تر و جوان تر خود را به دست می آورد.
 • تزریق در برخی نواحی مانند گونه ها، لب و چانه با هدف پرسازی انجام می‌شود و برجسته‌سازی این نواحی زیبایی خاصی به صورت می بخشد.
 • افزایش اعتماد به نفس از دیگر مزایای این روش است؛ به گونه‌ای که فرد به محض مشاهده نتایج با حس اطمینان بیشتری نسبت به چهره خود با دیگران ارتباط برقرار می کند.
 • این راهکار برخلاف اقدامات جراحی نیاز به بخیه و بستری شدن ندارد و تنها با بی حسی موضعی قابل اجراست.
 • مشاهده سریع نتایج برای مخاطبین بسیار خوشایند است و به محض اتمام تزریق از نتیجه لذت می برند.

عوارض تزریق فیلر به صورت که باید بدانید

عوارض احتمالی شامل تورم و کبودی است که این موارد طی چند روز اولیه پس از تزریق کاملاً از بین می رود، اما عوارض غیر طبیعی این راهکار زیبایی شامل ناهماهنگی، عفونت، حساسیت و عدم تقارن بین اجزای صورت است که در صورت مشاهده هر یک از عوامل گفته شده باید برای رفع آن به متخصص مراجعه کنید. البته احتمال بروز این عوارض ناگوار با مراجعه به کلینیک و متخصصان حرفه ای به حداقل می رسد.

مراقبت بعد از تزریق ژل صورت، نکاتی که باید رعایت شود

 • حدود ۲۴ ساعت بعد از تزریق استفاده از هرگونه مواد آرایشی در ناحیه تزریق ممنوع است.
 • انجام فعالیت های شدید ورزشی در طول ۲۴ ساعت بعد از تزریق توصیه نمی شود.
 • بهتر است بعد از تزریق در محیط گرم و زیر نور خورشید قرار نگیرید.
 • مصرف مشروبات الکلی بعد از تزریق توصیه نمی شود.
 • از دستکاری ناحیه تزریق و ماساژ دادن صورت پرهیز کنید.
 • شستن صورت با آب داغ و رفتن به سونا و جکوزی آب بلافاصله بعد از تزریق ممنوع است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل صورت

کاندید های نامناسب یا ممنوع تزریق ژل و فیلر

 • افراد دچار به عفونت در ناحیه تزریق
 • افرادی که مستعد اسکار یا گوشت اضافه هستند.
 • خانم های باردار و شیرده
 • افراد دارای آکنه در ناحیه تزریق
 • افراد دچار به بیماری های خود ایمنی و ضعف سیستم ایمنی مانند دیابت
 • افراد دچار به سابقه سکته مغزی
 • افراد مبتلا به سرطان
 • کسانی که قبلا ژل های دائمی تزریق کردند.
 • افرادی که به مواد ژل یا ماده بی‌حس‌کننده آلرژی دارند.

معرفی بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

امروزه از مارک های مختلف  ژل استفاده می کنند، اما انتخاب مارک مناسبی که دارای تاییدیه بهداشتی باشد بسیار اهمیت دارد. معمولاً متخصصین با بررسی شرایط بهترین مارک برای تزریق صورت را پیشنهاد می‌دهند. البته عملکرد و خاصیت برندها با یکدیگر متفاوت است و مدت ماندگاری آن فرق می کند. در این قسمت با چند نمونه از محبوب ترین ها آشنا می شوید:

ژل نورامیس

نورامیس یکی از محبوب ترین های موجود در بازار است که در چند سال اخیر تاثیر فوق‌العاده‌ی خود را به اثبات رسانده است. این محصول دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا است و کیفیت فوق العاده ای دارد. هنگام تزریق این برند، پوست در سریع ترین زمان آبرسانی می شود و شاهد جوانسازی صورت خواهید بود. همچنین سازگاری آن با بدن کاملاً تضمین شده است و باعث ترمیم کلاژن و الاستین پوست می شود.

ژل دنبی

دنبی یکی دیگر از پرکننده های رایج است که بیشتر برای حجم دهی بدن استفاده می شود. این برند باعث بازسازی کلاژن و افزایش کشسانی پوست می شود و حدود یک سال ماندگاری دارد.

ژل رووفیل

رووفیل اولین فیلرها در زمینه پزشکی بوده است که توسط کشور کره جنوبی تهیه می شود و خاصیت حجم دهی عالی دارد و به خوبی خطوط عمیق پوست را برطرف می کند. همچنین به دلیل نتیجه کاملاً طبیعی و ماندگاری بالا، در بیشتر کلینیک ها ایفای نقش می کند.

معرفی بهترین برند ژل

ژل پرفکتا

پرفکتا ساخت شرکت معروف فرانسوی است که به دلیل داشتن استانداردهای مختلف نظر بسیاری از متخصصان و زیباجویان را جلب کرده است. این محصول خاصیت آبرسانی بالایی دارد و به خوبی چین و چروک صورت را رفع می کند. همچنین برای حجم دهی صورت موثر است.

ژل هایومکس

ژل هایومکس یکی از قدیمی ترین برندها است که ساختار مستحکم و تک فاز دارد. این محصول برای رفع چین و چروک های صورت پیشنهاد می شود و  نتایج هموارتر و طبیعی دارد.

ژل درموفیل

این محصول ساخت شرکت فرانسوی است که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد و به عنوان نسل چهارم فیلرهای بر پایه هیالورنیک اسید دوفازی شناخته می شود و در زمینه های مختلف زیبایی کاربرد دارد و برای ترمیم علائم پیری کاملا مناسب است.

تفاوت تزریق ژل و فیلر در چیست ؟

فیلرها همانند ژل برای رفع مشکلات پیری و جوانسازی صورت استفاده می شود و  برای بازسازی نواحی مانند پیشانی، چانه و گونه کاربرد دارد. اولین تفاوت بین ژل و فیلر مصنوعی بودن ژل است. معمولا فیلر برای پر کردن شیار های نیمه عمیق مانند شیار های زیر چشم و رفع اسکار روی پوست کاربرد دارد. اما ژل برای پرسازی شیارهای عمیق استفاده می‌شود. یکی دیگر از تفاوت های فاحش این دو، عوارض کمتر فیلر است. همچنین ماندگاری فیلر مخصوصاًنوع دائمی نسبت به ژل بیشتر است.

تفاوت تزریق ژل و چربی در صورت

 • مهمترین تفاوت این دو راهکار زیبایی این است که تزریق چربی کاملاً طبیعی است و از چربی بافت بدن برای انجام آن استفاده می شود.
 • دوام و ماندگاری چربی نسبت به ژل بیشتر است، در حالی که برای ماندگاری ژل باید هرچند ماه یکبار، تزریق تمدید شود.
 • چربی تزریق شده امکان جابجایی یا رفع آن وجود ندارد. اما ژل را می توان بعد از تزریق در صورت عدم رضایت از بین ببرید.
 • تزریق چربی در قسمت های مختلف مانند شقیقه، گیجگاه و دیگر نقاط حساس امکان پذیر است. اما برای تزریق ژل با محدودیت های مختلفی روبرو می شوید.
 • چربی گرفته شده از نواحی ساق پا ران سینه یا دست به صورت گسترده تر تزریق می شود. در حالیکه تزریق فیلر یا ژل به صورت در حجم کمتری قابل انجام است.
 • برای تزریق چربی به مدت زمان بیشتری نیاز است تا مراحل برداشت بافت چربی، آماده‌سازی و تزریق آن انجام شود. اما ژل را در کوتاهترین زمان ممکن می توانید تزریق کنید.
 • متخصصان برای تزریق چربی به دانش و مهارت بالایی نیاز دارند و تنها توسط پزشک جراح قابل انجام است. اما تزریق ژل نیاز به تخصص خاصی ندارد و تنها با گذراندن آموزش های لازم قابل اجراست.

تزریق ژل صورت آقایان با خانم ها چ تفاوتی دارد

آیا تزریق ژل صورت برای آقایان با خانم تفاوتی دارد ؟

تزریق فیلر و ژل به صورت برای آقایان هیچ تفاوتی با خانم ها ندارد. تنها نظر آنها نسبت به برجسته سازی و رفع عوامل پیری متفاوت است. معمولا آقایان دوست دارند اقدامات زیباسازی در ساده ترین شکل ممکن انجام شود و به طبیعی بودن تزریق توجه زیادی نشان می دهند. البته ناگفته نماند استفاده از فیلر ها در قسمت های مختلف صورت بر اساس سلیقه و انتخاب شخصی انجام می شود. امروزه به همان اندازه که خانم ها طرفدار زیبایی و حفظ صورت جوان هستند مردان نیز به چهره شان اهمیت زیادی می دهند و دوست دارند کیفیت پوست خود را حفظ کنند.

پاسخ به سوالات متداول تزریق ژل و فیلر

ماندگاری ژل صورت بین ۶ الی ۱۲ ماه متغیر است که برخی برندها نیز ممکن است بیشتر از این مدت ماندگاری داشته باشد. همچنین متابولیسم فرد روی ماندگاری ژل تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

 این عارضه ممکن است به دلایل مختلفی مانند استفاده از ژل های نامرغوب، مراجعه به افراد غیر متخصص و انجام فعالیت های شدید ورزشی اتفاق بیفتد.

همه افراد نتیجه قابل مشاهده بلافاصله بعد از تزریق احساس می‌کنند، اما نتیجه نهایی بعد از سپری شدن دوره نقاهت قابل مشاهده است.

میزان تحمل به آستانه درد شخص بستگی دارد. معمولاً قبل از تزریق ژل از کرم های بی حسی موضعی استفاده می شود تا درد حاصل از تزریق کاهش پیدا کند.

بیشتر افراد بین دهه ۲۰ الی ۳۰ سالگی برای تزریق ژل اقدام می کنند که زمان دقیق آن به شرایط پوستی فرد بستگی دارد.

ژل های لب بین ۶ الی ۸ ماه ماندگاری دارند که در بهترین شرایط تا حدود یک سال  دوام می آورند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =