خدمات مزونیدلینگ صورت

آیا با درمان جدید و شگفت انگیز مزونیدلینگ صورت آشنا هستید؟ این راهکار شباهت زیادی با میکرونیدلینگ دارد، با این تفاوت که اثربخشی آن فوق العاده است و دوستداران زیادی دارد. مزونیدلینگ روی سفت سازی پوست، تقویت و صاف شدن آن عالی عمل می کند و همانند میکرونیدلینگ با کمک دستگاه سوزن زنی اجرا می شود. هدف از این درمان تحریک پوست برای تولید کلاژن و تجدید برای پوستی صاف تر و جوان تر است. علاوه براین، برای درمان خطوط ریز، رنگدانه، جای زخم، آکنه و دیگر علائم ناگوار پوستی کاربرد بسیاری دارد.

روش انجام مزونیدلینگ به چه صورت است

 

اکثر مراجعین قبل از انجام این روش ابتدا سوال می پرسند مزونیدلینگ صورت چیست و چگونه انجام می شود. زیرا دستگاه این روش به دلیل داشتن سوزن های بسیار ریز ترسی در نگاه مراجعین ایجاد می کند، در حالی که هنگام قرارگیری روی صورت تنها آسیب های بسیار جزئی روی پوست ایجاد می کند و به پوست حالت دفاعی می بخشد. همچنین با شروع درمان، گردش خون افزایش پیدا می‌کند و پوست برای تولید کلاژن تقویت می شود. شایان به ذکر است این روش ترکیبی از دو راهکار مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که با چرخش دستگاه روی پوست کوکتل های مزوتراپی به لایه خاصی از پوست تزریق می شود.

این راهکار با دستگاه مزوگان یا درماپن قابل اجراست که تعداد سوراخ ها در واحد و عمق نفوذ سوزن ها با توجه به نیاز فرد مشخص می شود. بعد از اتمام جلسه، کرم ها و ویتامین های تجویزی با درصد بالایی جذب پوست می شوند و بهبود آکنه و جای اسکار با سرعت باورنکردنی اتفاق می افتد.

مراحل انجام

ابتدا بی حسی موضعی برای پوست صورت انجام می شود. سپس با استفاده از جراحت های بسیار کوچک که دستگاه در صورت ایجاد می کند کوکتل های مزوتراپی به لایه مزودرم تزریق می شود.

مراحل انجام مزونیدلینگ صورت

دستگاه های مزونیدلینگ بر پایه سیستم های درمانی سوزنی دیجیتال طراحی شده اند که سری آن ها دارای سوزن های میکروسکوپی است. پزشکان با تکیه بر تکنولوژی به خوبی می تواند عمق نفوذ و مدت ورود سوزن ها را کنترل کند. بر اساس مشاهدات ساختار کلاژنی پوست حدود یک هفته بعد از درمان به طور کامل بازسازی می شود.

ترکیبات مفید مزونیدلینگ

 • انواع ویتامین های تحریک کننده برای بهبود عملکرد سلول های حیاتی پوست
 • مواد معدنی مناسب برای جبران کمبودهای پوستی
 • اسید نوکلئیک برای فعال سازی ارتباط های سلولی
 • آنتی اکسیدان برای کاهش ترکیب رادیکال های آزاد
 • اسید آمینه مناسب برای ساخت پروتئین های مهمی همچون الاستین و کلاژن

کاربرد

می توان از این روش در نواحی مختلفی مانند صورت، دست ها، گردن و زیر چشم استفاده کرد. هدف اجرایی آن ممکن است برای هر قسمت از بدن متفاوت باشد. این قسمت را به رایج ترین کاربردها اختصاص داده ایم:

مزونیدلینگ برای لک صورت

طی این روش، مواد مغذی پوست تامین می شود و به خوبی عمق ترین لکه ها با کمک آن قابل رفع است. برای درمان لک صورت باید حدود چند جلسه در بازه زمانی 2 الی 4 هفته، مجددا تکرار کنید.

مزو زیر چشم

برای زیر چشم از دستگاه در عمق کمی استفاده می شود و با ورود سرم های مناسب، سلول های قدیمی کنار زده و سلول های جدید نمایان می شود.

مزو مو

جالب است بدانید این روش علاوه بر رفع مشکلات پوستی برای درمان ریزش مو نیز مناسب است. با انجام آن ریزش مو کاهش پیدا می کنند و سلول های تولید کننده فولیکول های مو تقویت می شوند. بعد از انجام آن نیز از استحکام سازی و رشد بیشتر موها شگفت زده می شوید.

مزایای استفاده از مزونیدلینگ برای صورت

تنها یکبار بعد از انجام میکرونیدلینگ شاهد درخشندگی پوست خواهید بود و تا ماه ها پس از آن پوست تقویت می شود. در این قسمت به چند مورد از مهم ترین فواید اشاره می کنیم:

کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک ها

هیچ‌کس دوست ندارد بیشتر از سن واقعی اش به نظر برسد. هنگام مواجه شدن با پیری زودرس همه به فکر چاره می گردند. جراحت کوچکی که طی انجام این روش صورت می گیرد باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین را برای مبارزه با خطوط و چین و چروک فرا می خواند. کلاژن و الاستین ترکیباتی در پوست هستند که ساختار و استحکام آن را تعریف می کنند و ظاهری جوان به صورت می بخشند. همچنین پوست را برای تولید سلول‌های جدید تحریک می کنند و روی کاهش خطوط ریز و چین و چروک های پنجه کلاغی و پیشانی اثرگذار هستند.

درمان اسکار

همانطور که گفتیم به دلیل اینکه این روش روی تولید کلاژن و الاستین تاثیرگذار است و این موضوع موجب رفع آکنه و دیگر اسکارهای روی صورت می شود. تنها نوع اسکار غیرقابل درمان اسکارهای کلوئیدی یا برجسته است که برای رفع آنها باید به دنبال چاره دیگری باشید.

رفع اثرات اشعه خورشید

مزونیدلینگ در کاهش آسیب های ناشی از نور خورشید موثر است. پوست های دارای لکه‌های قهوه‌ای رنگ احتمالاً در برابر اشعه آفتاب ایمن نگه داشته نشده اند. این راهکار با توانایی تولید کلاژن و سلول های پوستی جدید ظاهر پوست را تقویت می کند و پوستی یکدست هدیه می دهد.

مزایای استفاده از مزونیدلینگ برای صورت

کوچک کردن منافذ

اگرچه این راهکار باعث سوراخ کردن پوست می شود، اما اندازه منافذ پوست را افزایش نمی دهد. در واقع با تولید کلاژن بیشتر و افزایش جریان خون در زیر پوست منافذ پوست به طور کلی محو می شود. به همین خاطر، بعد از اجرا، از اثرات عوامل خارجی روی پوست و ایجاد جوش های سرسیاه دیگر خبری نخواهد بود!

تقویت اثرات محصولات پوستی

بعد از اجرا بهترین زمان برای استفاده از درمان های ضد پیری، مرطوب کننده ها و دیگر درمان های موضعی است، زیرا به دلیل ایجاد ریز سوراخ ها روی پوست کرم ها، سرم ها و ژل ها راحت تر به عمق پوست نفوذ می کنند و به لایه هدف می رسند.

کاهش تیرگی و ضخامت پوست

اگر از بیماری پوستی رنج می برید و تجزیه سریع کلاژن را تجربه می کنید با کمک این راهکار مشکلات حاصل از آن مانند تیرگی و ضخامت پوست برطرف می شود. اجرای این روش  موجب کاهش التهاب پوستی می شود و از تحریک سازی بیش از پوست جلو گیری می کند.

رفع ترک های بارداری و لاغری نادرست

مزونیدلینگ تقریبا برای هر نقطه‌ای از بدن قابل اجرا است و به خوبی ترک های ایجاد شده بعد از دوره های رشد مانند دوران بارداری و کاهش وزن را از بین می برد.

عوارض مزونیدلینگ پوست صورت

دانستن عوارض جانبی همه روش های زیبایی صورت بسیار مهم است و اکثر پزشکان قبل از شروع این روش در مورد آن با مراجعین صحبت می کنند. به طورکلی ناحیه تحت درمان بعد از مزونیدلینگ با واکنش های مختلف روبرو می شود، اما سرعت بهبود بسیار بالاست و جای نگرانی نخواهد بود. با این حال، خوب است با عوارض جانبی گزارش شده این راه کار آشنا شوید:

 • تورم و التهاب در ناحیه تحت درمان
 • عفونت پوستی به دلیل قرار گرفتن در معرض باکتری (بسیار نادر)
 • ترشحات خونی بسیار ناچیز
 • قرمزی پوست
 • احساس خارش و سوزش پوست
 • پوسته پوسته شدن پوست
 • پخش شدن آکنه به صورت خفیف
 • گسترش ویروس هرپس سیمپلکس یا همان تبخالو بروز عفونت
 • میلیا( قابل رفع است.)

مراقبت های قبل از مزونیدلینگ پوست

 • حدود چند روز قبل از انجام این راهکار از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده نکنید.
 • مصرف رتینول قبل از انجام توصیه نمی شود. در صورت داشتن تبخال یا تاول این راهکار غیر قابل اجراست.
 • حدود دو هفته قبل از شروع درمان از انجام دیگر راهکارهای زیبایی و تزریقات مختلف استفاده نکنید.
 • برنزه کردن ناحیه تحت درمان توصیه نمی شود.

مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ

 1. به مدت ۷ الی ۱۰ روز از رفتن به بیرون از خانه و قرار گرفتن زیر تابش مستقیم خورشید خودداری کنید.
 2. استفاده از کمپرس سرد در ۲۴ ساعت اولیه توصیه می شود.
 3. حتماً در چند روز از اولیه از کرم های موضعی و داروهای تجویز شده پزشک استفاده کنید.
 4. اگر مجبور هستید در طول روز بیرون از خانه قرار بگیرید حتماً هر سه ساعت یکبار از کرم ضد آفتاب با SPF بالای ۵۰ استفاده کنید. استفاده از کرم های بازسازی کننده در ساعات شب نیز توصیه می شود.
 5. پوست خود را به آرامی با فوم ماساژ دهید و از شستشوی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 6. سعی کنید در طول روز ۲ الی ۳ بار پوست خود را تمیز و پاکسازی کنید.
 7. از انجام فعالیت های شدید که باعث تعریق زیاد میشود در روزهای اولیه پرهیز کنید.
 8. از دست زدن به پوست یا برداشتن پوسته های صورت خودداری کنید.
 9. استفاده از اسکراب و دیگر راهکارهای درمانی پوست توصیه نمی شود.
 10. حدود یک هفته بعد از انجام به طور مرتب از کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.
 11. در صورت نیاز بعد از ۳ الی ۶ هفته برای جلسه بعدی آماده شوید.

مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ

ماندگاری مزونیدلینگ

برای طولانی مدت اثرات دوست داشتنی مزونیدلینگ باید نکات مراقبتی را رعایت کنید و سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهید. هرچه رژیم غذایی سالم تری داشته باشید و به سلامت پوست تان اهمیت دهید می توانید ماندگاری را تا حدود یک سال مشاهده کنید. علاوه بر این نوع پوست و اثرات عوامل خارجی روی آن بر ماندگاری نتایج تاثیر مستقیم می گذارد. برخی افراد به دلیل ژنتیک دارای پوست های حساسی هستند و به راحتی تاثیر می پذیرند. به همین خاطر، خیلی زود ظاهر پوستشان تغییر می یابد و باید مراقبت های پوستی را جدی بگیرند.

ترکیب مزونیدلینگ با تزریق بوتاکس

مزوبوتاکس یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی صورت است که با ترکیب محلول مزوتراپی و سم بوتولونیوم به پوست صورت تزریق می شود. برای انجام این کار به دقت و مهارت بالایی نیاز و تزریق محلول به لایه سطحی پوست بسیار مهم است. البته ناگفته نماند، غلظت سم بوتولونیوم نسبت به تزریق بوتاکس کمتر است. در حالی که بوتاکس روی عضله هدف و صاف کردن چین و چروک ها به صورت ویژه تمرکز دارد.

مزوبوتاکس برای افرادی که دارای چین و چروک های بسیار ظریف هستند و دوست دارند در کنار بوتاکس، از اثرات جوانسازی استفاده کنند پیشنهاد می شود. در این روش ترکیبات مفیدی همچون اسید هیالورونیک، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای آمینه و فاکتور های جذاب رشد و آبرسانی پوست همراه با سم فلج سازی عضلات به صورت تزریق می شود و کاملا بدون درد است. تنها باید قبل از آن از کرم بی حس کننده استفاده می شود. بعد از چهار روز اثر گذاری تزریق نمایان می شود و در عرض دو هفته شاهد پوست درخشان  و بدون خطوط خواهید بود.

چه کسانی نمی توانند از مزونیدلینگ استفاده کنند؟

چه کسانی نمی توانند از مزونیدلینگ استفاده کنند؟

این راهکار برای کسانی که دچار مشکلات پوستی مانند اسکار، آکنه و لک های پوستی هستند پیشنهاد می شود،  اما قبل از آن متخصص به دلیل این که جزء یکی از دسته های زیر نباشند از آنها سوال می پرسند:

 • کسانی که دچار عفونت های پوستی فعال مانند تبخال هستند.
 • افرادی که به ماده تزریقی مزوتراپی حساسیت دارند.
 • کسانی که دچار بیماری‌های خود ایمنی مانند دیابت هستند یا سیستم ایمنی مناسبی ندارند.
 • کسانی که به دلیل رقیق بودن خون از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند.

پاسخ به سوالات متداول مزونیدلینگ صورت

انتخاب هر کدام از این روش ها به مشکلات پوستی بستگی دارد. برای مثال، کسانی که دارای پوست خشک و حساس هستند ترجیح می دهند از روش میکرونیدلینگ استفاده کنند. همچنین مشکلات رنگدانه پوست با استفاده از مزوتراپی قابل رفع است.

احساس مراجعین به روش مزونیدلینگ بهتر است. زیرا سریع تر انجام می شود و قابل تحمل تر است. همچنین میزان سوزن های مزونیدلینگ نسبت به میکرونیدلینگ کمتر است؛ طوری که مراجعین حین استفاده از دستگاه مزونیدلینگ حس بهتری نسبت به میکرونیدلینگ دارند.

امکان اجرای همزمان دو راهکار پوستی اصلا توصیه نمی شود. متخصصان برای جلوگیری از تداخل متریال های استفاده شده در روش های مختلف از انجام آنها به طور همزمان خودداری می کنند. توصیه می‌شود برای استفاده از دیگر راهکارهای زیبایی حدود ۲ هفته صبر کنید.

 هیچ محدودیت سنی برای انجام این راهکار وجود ندارد، اما معمولاً متخصصان آن را برای افراد دارای سن بالاتر از ۱۸ سال انجام می دهند. افراد زیر ۱۸ سال هنوز هورمون های متعادلی ندارند و ممکن است نتایج خوبی مشاهده نکنند.

برای رفع مشکلات پوستی توسط این راهکار به حداقل شش جلسه درمانی نیاز است. هر کدام از جلسات حدود ۳۰ الی ۱۶ دقیقه طول می کشد که فاصله بین آنها تقریباً یک ماه است. بعد از طی کردن ۶ ماه نیز برای حفظ نتایج، بهتر است رژیم غذایی را رعایت کنید و نکات مراقبتی را جدی بگیرید.

در جلسه مشاوره، متخصص براساس نظر و نوع پوست کرم ترمیمی بعد از مزونیدلینگ را پیشنهاد می دهد.

هر دو در طول جلسات مشابهی انجام می شود و مراقبت های قبل و بعد از آن با یکدیگر شباهت دارد. تنها تفاوت بین این دو روش مواد تزریقی است. موادی که برای رفع مشکلات مو توصیه می شود نسبت به مشکلات پوستی کاملاً متفاوت است.

2 دیدگاه

  • بله، مزونیدلینگ می‌تواند تا حدی به درمان منافذ باز پوست کمک کند. در این روش، سوزن‌های بسیار ظریف به لایه‌های سطحی پوست نفوذ می‌کنند و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین می‌شوند. افزایش کلاژن و الاستین به سفت شدن پوست و کوچک شدن منافذ باز کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =