لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از راهکارهای زیبایی و جوانسازی است که از نخ های جادویی برای تغییر حالت صورت استفاده می کنند. به جای حذف پوست های شل شده صورت با جراحی، با بخیه زدن قسمت های مختلف به سادگی عمل لیفت انجام می شود. این روش می تواند کاملا مقرون به صرفه و سودمند باشد و پس از سفت کردن نخ، پوست به سمت بالا کشیده می شود.

با افزایش سن همه افراد، زن و مرد با چین و چروک های آزاردهنده صورت روبرو می شوند. چنین تغییراتی برای هیچ کس خوشایند نیست و ذهن را کاملا درگیر می کند. این خطوط نه تنها صورت را پیر نشان می دهد، بلکه باعث می شود فرد خسته و ناراحت به نظر رسد. در چند سال اخیر، راهکارهای غیرجراحی مانند لیفتینگ صورت با نخ به عنوان یکی از روش های موثر و کم تهاجم جایگزین جراحی لیفت شده است. بدون نیاز به جراحی، پوست جوانی خود را دوباره بدست می آورد و بدون نیاز به جراحی صاف می شود.

لیفت صورت با نخ چیست و چگونه انجام می شود؟

لیفت صورت به طور موثر و کم تهاجم موجب جوانی دوباره صورت می شود و پوست را به سمت بالا می کشاند. با بالا نگهداشتن این پوست و محکم سازی نخ ها، صورت سفت تر و مستحکم تر از قبل ظاهر و افتادگی پوست تاحدودی رفع می شود. در این روش از مواد بخیه ای مناسب پزشکی استفاده می کنند و متخصص با بخیه زدن قسمت های دچار افتادگی، پوست را به سمت عقب هول می دهد. لیفتینگ صورت با نخ حدود 45 دقیقه طول می کشد و بعد از آن نیازی به گذراندن دوران نقاهت ندارید.

نحوه انجام این روش، بسیار راحت است و طی بی حسی موضعی بخیه ها زده می شود. بخیه های ریز این روش برای حذف افتادگی های صورت موثرند و با دوختن آن ها، پوست های آویزان صورت برطرف می شود.

انواع نخ لیفت از نظر جنس و عملکرد

نخ لیفت یک روش غیرجراحی است که به بهبود ظاهر پوست و کشش صورت کمک می‌کند. این نخ‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند و در انواع مختلفی برای اهداف متفاوت به کار می‌روند. در ادامه، به برخی از انواع نخ لیفت از نظر جنس و عملکرد اشاره خواهیم کرد:

لیفت با نخ جذبی

لیفت صورت با نخ دارای سازگاری عالی با محیط زیست است و کاملا ایمن برای بدن استفاده می شود. نخ های جذبی قابلیت جذب از طریق بدن را دارند و تنها حدود 4 الی 6 ماه در محل بخیه خورده باقی می مانند. علاوه براین به دلیل خاصیت تحریک کلاژن سازی، می توانند مدتی ها اثرگذار باشند. نحوه جذب نخ لیفت بسیار راحت و سریع است و پزشکان برای استفاده از آن، ابتدا ناحیه هدف را بی حس می کنند. با کمک سوزن های نازک نخ از زیر پوست بخیه می خورد و بعد از گذشت 30 الی 45 دقیقه عملیات لیفت به پایان می رسد.

لیفت با نخ غیرقابل جذب

برخی از نخ های لیفتینگ ساخته شده از طلا یا دیگر فیبرهای سنتیک است. این مدل نخ ها هیچ گاه جذب نمی شوند و تا پایان عمر زیر پوست حضور دارد. معمولا از نخ های غیرجذبی برای درمان یا لیفت های بسیار قوی استفاده می کنند و برخلاف مدل های جذبی، پوست را برای تولید کلاژن تحریک نخواهند کرد. اما اثربخشی عالی روی لیفت پوست دارند.

انواع نخ لیفت از نظر جنس و عملکرد ،قطر و ظرافت

لیفت با نخ ترکیبی

مدل دیگر لیفتینگ، به کار بردن نخ های جذبی و غیرقابل جذب به طور همزمان است. نحوه عملکرد این روش بدین گونه است که نخ های قابل جذب بعد از مدتی جذب پوست می شود، اما نخ های غیرقابل جذب همچنان وجود دارند و زیر پوست باقی می مانند.

همچنین نخ های لیفت در قطر و ظرافت های مختلف طراحی می شود:

نخ Tightening Thread

این مدل نخ با ظرافت بالایی طراحی شده است و برای مناطق حساس مانند زیر چشم کاربرد دارد. اثربخشی آن شامل رفع چین و چروک ها، تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست است.

نخ خاردار یا نخ کاگ

این نخ یکی از رایج ترین نخ های لیفت صورت است که کیفیت عالی دارد و به دلیل چسبندگی محکم به بافت های پوست موجب کشیدگی عالی می شود.

نخ سیلوئت

نخ سیلوئت نیز نخ کاملا بهداشتی و خوش قیمت است و در ضخامت های مختلف طراحی می شود. این مدل نخ توسط بدن کاملا جذب خواهد شد و برای رفع اخم، خط لبخند و اصلاح خط فک کاربرد دارد.

نخ پلی دی اکسان

نخ پلی دی اکسان نیز یکی دیگر از پرکاربردترین نخ های لیفت است که حتی برای جراحی نیز استفاده می شود. این نخ نیز کاملا قابل جذب است و قیمت مناسبی دارد.

مزایای لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش زیبایی و جوانسازی پوستی است که در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این فرآیند از نخ‌های خاصی استفاده می‌کند که در زیر پوست قرار می‌گیرند و به تنش و جاذبه پوست کمک می‌کنند. مزایای لیفت با نخ عبارتند از:

کاملا طبیعی و زیبا

اولین مزیت لیفت با نخ، نتیجه طبیعی و زیبا آن است. این روش برخلاف جراحی، اثربخشی نرمالی دارد و ظاهر طبیعی صورت را حفظ می کند. در حالی که جراحی ممکن است منجر به کاهش حجم های گونه یا لب شود و کشیدگی پوست بیش از حد است.

قابل اجرا در نواحی حساس

از لیفت با نخ می توان برای نواحی حساس مانند ابرو یا پلک ها استفاده کرد. در حالی که برخی روش های لیفتینگ روی این نواحی غیرقابل اجرا است.

کاهش چین و چروک پوست

لیفت نخ به عنوان یک روش غیرجراحی برای جلوگیری و کاهش چین و چروک پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این تکنیک از نخ‌های خاصی بهره می‌برد که به پوست درج می‌شوند و سپس کشیده می‌شوند تا پوست را به شکل طبیعی بالا ببرند و تنشی به پوست اضافه کنند.

لیفت نخ به عنوان یک روش غیرجراحی برای جلوگیری و کاهش چین و چروک پوست

بهبود رنگ پوست

لیفت نخ، علاوه بر افزایش تنش و کشیدگی پوست، می‌تواند بهبود ترکیب رنگ پوست را نیز ایجاد کند.

این روش با تحریک تولید کلاژن و تقویت جریان خون در مناطق مختلف پوست، می‌تواند منجر به بهبود رنگ پوست شود.

تحریک مواد رنگی در پوست می‌تواند منجر به تراکم و تسریع فرآیند تجدید سلولی شود، که بهبودی در رنگ پوست ایجاد می‌کند

تحریک تولید کلاژن و الاستین توسط نخ‌ها ی Thread Lift

روش لیفت نخ یا Thread Lift، یک روش غیرجراحی برای جوان‌سازی پوست و ایجاد تنش در آن است. از نخ‌های خاصی به عنوان تراکم دهنده‌ها یا سازنده‌ها برای بهبود ساختار پوست استفاده می‌شود. این نخ‌ها به پوست درج می‌شوند و سپس کشیده می‌شوند تا پوست را به شکل طبیعی بالا ببرند. این تکنیک به عنوان “تحریک تولید کلاژن و الاستین” در پوست عمل می‌کند.

بدون ایجاد هیچ‌گونه زخم و آسیب به صورت بدون دوره نقاهت

دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه مدت است و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. دوره نقاهت آن نیز طی 5 الی 7 روز طول می کشد و اثرات لیفت با نخ نیز کم کم از بین می رود. همچنین به دلیل استفاده از نخ ها در زیر لایه های عمقی، چشم غیرمسلح دیده نمی شود و محل ورود سوزن ها بسیار ریز است؛ طوری که با چشم دیده نمی شود.

مقرون به صرفه

لیفت با نخ نسبت به جراحی لیفت بسیار ارزان تر است و نیاز به جراحی ندارد. با قیمت مناسب این روش قابل اجر است و اثربخشی جذابی نیز به همراه دارد.

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت جوانساز بسیار ناچیز است و تنها با اثرات موقتی گفته شده در زیر روبرو می شود:

 • خونریزی
 • بی حسی پوست
 • حساسیت نسبت به لمس
 • کبودی

اگر لیفت توسط افراد غیرمتخصص انجام شود، احتمال بروز مشکلاتی همچون عفونت، عدم تقارن صورت و … وجود دارد. اگر با چنین مشکلاتی بعد از پایه گذاری نخ ها روبرو شدید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

کاربردهای لیفت با نخ

لیفت با نخ برای نواحی که دچار از دست دادن انعطاف پذیری شده است، پیشنهاد می شود. از جمله نواحی پرکاربرد این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت چشم و ابروها

با کمک نخ لیفت حالت چشم ها و ابروها تغییر پیدا می کند و چهره شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد. افتادگی ابروها و پلک نیز قابل درمان است.

 • رفع خطوط آزاردهنده

خطوط به خاطر پیری و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست ایجاد می شود و ظاهر را خسته و افتاده نشان می دهد. لیفت با نخ با کشیدن پوست به سمت بالا چین و چروک ها را صاف و یکدست می کند و پوستی کاملا صاف شکل می گیرد.

 • کلاژن سازی

لیفت صورت با نخ می تواند جایگزین عالی برای جراحی باشد. این راهکار کم تهاجم است و خیلی سریع پوست را می کشد. همچنین به تحریک پوست برای تولید کلاژن کمک می کند. کلاژن ها همراه با فاکتورهای رشد روند بهبودی پوست را تسریع می بخشند و پوست را به مستحکم و صاف نگه می دارند.

 • ترمیم بافت پوست صورت

بافت پوست به مرور زمان قدرت نگهداری لایه های زیرین را از دست می دهد و بر اثر نیروی جذابه به سمت پایین افتاده می شود. با عملیات لیفتینگ صورت روند جوانسازی و بهبود بافت های صورت آغاز می شود و عوامل موثر بر ترمیم و بهبودی پوست در اختیار سلول های قرار می گیرد.

برخی از کاربرد های مهم لیفت صورت با نخ

مهم ترین مراقبت های بعد از لیفت نخ

 • احتمال بروز کبودی و تورم وجود دارد که برای رفع آن باید بلافاصله از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون بعد از لیفتینگ صورت با نخ حدود یک هفته ممنوع است.
 • از انجام فعالیت های شدید مانند ورزش کردن، خندیدن یا گریه کردن خودداری کنید.
 • از مصرف الکل و دخانیات حدود یک هفته پرهیز کنید. زیرا منجر به اختلالات در گردش خون می شود.
 • داروهای پیشنهادی پزشک را به موقع مصرف کنید.
 • از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • احساس کشش در ناحیه لیفت با نخ کاملا طبیعی است و نیاز نیست نسبت به آن نگران باشید.

معرفی بهترین برند نخ لیفت

یکی از مهم ترین بخش ها برای انجام لیفت صورت، انتخاب مارک نخ است. هر یک از نخ های لیفت موجود دارای هزینه و عملکرد متفاوتی است. اما بهترین نخ ها برای انجام این کار، نخ هایی است که موجب افزایش کلاژن و جوانسازی پوست شود و اثربخشی طولانی مدت داشته باشد.

بهترین نوع‌های نخ‌های لیفت صورت عبارتند از نخ‌های مونو، نخ‌های فلامینت طلایی، نخ‌های سیلوئت، نخ‌های کلاژن، نخ‌های پیچ دار .

لیفت صورت با نخ بهتر است یا بوتاکس

این که بوتاکس بهتر است یا لیفت نخ باید بدانید نتایج هر کدام به چه شکل است. بوتاکس از سم نوع بوتولینوم ساخته می شود که برای درمان چین و چروک های صورت بسیار مفید است. مخصوصا در پیشانی، خط اخم و اطراف چشم. این ماده جادویی با از کار انداختن ماهیچه های صورت، مانع حرکت آن ها می شود و از بروز خطوط جلوگیری می کند. لیفت با نخ نیز یکی دیگر از روش های غیرجراحی برای جوان نگهداشتن پوست است که برای رفع پوست های آویزان کاربرد دارد. نتیجه ای که با نخ های لیفت مشاهده می کنید بسیار موثرتر از بوتاکس است. زیرا بوتاکس تنها خطوط حاصل از حرکت ماهیچه ها را درمان می کند. در حالی که لیفت پوست را به سمت بالا می کشد و سلول های را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می کند.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی

تزریق چربی با اهداف مختلف همچون پرسازی صورت، رفع خطوط و جوانسازی انجام می شود و راهی جذاب برای بازیابی چهره جوانی است. این راهکار می تواند خطوط عمیق صورت را درمان کند و اثرات آن تا بلند مدت ماندگار می ماند. در حالی که لیفت صورت با نخ دائمی نیست و بعد از رفع اثرات آن پوست دوباره شروع به افتادگی می کند. یکی دیگر از مزایای انتقال چربی، طبیعی و بدون عوارض بودن آن است. نتایج ظاهری لیفت صورت با نخ بسیار شبیه هم است، با این تفاوت خبری از مواد خارجی در روش تزریق چربی نیست. همچنین دوره اثرگذاری چربی بیشتر از لیفت با نخ به نظر می رسد.

پاسخ به سوالات متداول لیفت صورت با نخ

پیری صورت ممکن است از دلایل مختلفی مانند عوامل ژنتیکی یا سبک زندگی ناشی شود. پزشکان بهترین زمان برای اجرای لیفت با نخ را در بازه سنی 30 تا 50 سالگی تعیین می‌کنند، زیرا در این سن پوست معمولاً چین و چروک‌های عمیقی ندارد.

 

ماندگاری لیفت صورت با نخ به عوامل متعددی مانند نوع نخ‌ها، تکنیک اجرایی، و واکنش بدن به آنها بستگی دارد. عموماً می‌توان گفت:مدت ماندگاری کلی  لیفت صورت با نخ ممکن است تا 1 تا 2 سال ماندگاری داشته باشد.

در لیفت اغلب از نخ های قابل جذب که دارای مزایای بسیاری است استفادهمی کنند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 10 =