تفاوت بوتاکس و فیلر

تزریق ژل یا فیلر، یک روش زیبایی برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک ‌ها است و باعث حجم و پر شدن نواحی خاصی از پوست می شود. این روش نه تنها به زیبایی کمک می کند، بلکه باعث جوانسازی پوست نیز می شود. فیلرها انواع مختلفی دارند و در صورت نیاز به پوست صورت برای جوانسازی تزریق می شوند. این مواد که می توانند بیولوژیکی یا مصنوعی باشند، مشکلات رایج پیری پوست را درمان می کنند. بوتاکس نیز روشی دیگر برای جوانسازی پوست است که با فلج کردن عضلات صورت، از ایجاد چین و چروک‌ جلوگیری می ‌کند.

تفاوت بوتاکس و فیلر در نحوه استفاده از آنها است. فیلرها اغلب برای پرکردن چین و چروک های متوسط ​​و کم عمق استفاده می شوند. در حالی که بوتاکس می تواند چین و چروک های عمیق را نیز از بین ببرد. انتخاب بین بوتاکس و فیلر به نوع چین و چروک ‌ها، انتظارات شما و نظر پزشک شما بستگی دارد. در برخی موارد، می‌ توان از بوتاکس و فیلر به طور همزمان برای گرفتن نتیجه بهتر استفاده کرد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم بوتولینوم است که برای مصارف پزشکی و زیبایی استفاده می ‌شود. این سم عضلات صورت را فلج کرده و از ایجاد چین و چروک ‌های ناشی از حرکت عضلات جلوگیری می ‌کند. این ماده بیشتر در نواحی بالایی صورت مانند پیشانی، بین ابروها و دور چشم تزریق می‌ شود. در نتیجه با فلج کردن عضلات صورت، از انقباض آنها جلوگیری می‌ کند. عوارض جانبی بوتاکس معمولاً خفیف و موقتی است و شامل قرمزی، تورم، کبودی و درد در محل تزریق می ‌شوند. در موارد نادر، ممکن است عوارض جانبی جدی‌تری مانند افتادگی پلک یا مشکل در بلع ایجاد شود. از کاربردهای رایج بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوتاکس چیست؟

 •  کاهش خطوط اخم، خطوط پیشانی و خطوط پنجه کلاغی
 •  بالا بردن ابروها
 •  درمان خطوط گردن
 •  کاهش تعریق بیش از حد
 •  درمان میگرن
 •  درمان انحراف چشم
 •  درمان اسپاسم عضلات

فیلر چیست؟

فیلر ماده‌ای است که برای پر کردن خطوط و چین و چروک‌ های پوست و افزایش حجم نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می‌ شود. فیلرها انواع مختلفی دارند که از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته می ‌شوند. این ماده بیشتر در نواحی مختلف صورت و بدن از جمله خطوط لب، گونه‌ ها، لب‌ ها، زیر چشم، خط فک و چانه تزریق می ‌شود و با پر کردن حجم از دست رفته زیر پوست، خطوط و چین و چروک‌ ها را صاف می ‌کنند.

عوارض جانبی فیلر معمولاً خفیف و موقتی بوده و شامل قرمزی، تورم، کبودی و درد در محل تزریق می‌ شوند. در موارد نادر، ممکن است عوارض جانبی جدی‌تری مانند عفونت یا ایجاد گرانولوم ایجاد شود. از کاربردهای رایج فیلر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  کاهش خطوط لب، خطوط خنده، خطوط ماریونت و چین و چروک‌ های عمیق
 •  افزایش حجم گونه‌ها، لب‌ها و زیر چشم
 •  اصلاح اسکارهای آکنه
 •  زاویه سازی فک و چانه
 •  برجسته سازی لب ها

تفاوت بوتاکس و فیلر در چیست؟

تفاوت بوتاکس و فیلر در چیست؟

کسانی که هر روزه در چهره خود با انواع چین و چروک‌ ها روبرو می شوند با خود این سوال را دارند که چگونه می توان آن ها را از بین برد؟ به همین خاطر به دنبال بهترین روش ها می گردند. بدون شک در این بین با بوتاکس و فیلر هم آشنا می شوند. اما با وجود گزینه‌ های متعدد و متنوع برای درمان انتخاب یکی از این روش ‌ها برایشان دشوار است. اما اگر تفاوت بوتاکس و فیلر را بدانند بهتر می توانند تصمیم نهایی خود را بگیرند. در ادامه به بررسی اصولی این دو روش می پردازیم تا بتوانیم سوال ذهن شما را بهتر پاسخ بگوییم:

مقایسه ماندگاری بوتاکس و فیلر

ماندگاری بوتاکس و فیلر به عوامل مختلفی مانند نوع ماده، محل تزریق و متابولیسم بدن فرد بستگی دارد. به طور کلی، بوتاکس 3 تا 4 ماه و فیلر 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. عوامل موثر بر ماندگاری بوتاکس و فیلر را می توان این گونه بیان کرد:

نوع ماده: ماندگاری بوتاکس به طور کلی از فیلر کمتر است.

محل تزریق: بوتاکس و فیلر تزریق شده در نواحی با حرکت عضلات بیشتر، مانند خطوط اخم، زودتر از بین می ‌روند.

متابولیسم بدن: افراد با متابولیسم سریعتر، بوتاکس و فیلر را سریعتر جذب می ‌کنند و به همین دلیل ماندگاری کمتری دارد.

جهت اطلاع از خدمات تزریق ژل و فیلر کلینیک فرگل کلیک نمایید.

مدت زمان اثر گذاری بوتاکس و فیلر

بوتاکس برای بسیاری از افراد موثر است. بیماران در عرض 2 تا 7 روز پس از تزریق اثرات قابل توجهی را احساس خواهند کرد. عوارض جانبی این روش نادر است و اغلب پس از مدت کوتاهی ناپدید می شوند. پس از تزریق، بیمار می تواند به فعالیت های روزانه خود بازگردد.

مدت زمان اثر گذاری بوتاکس:

 •  شروع اثر: 2 تا 7 روز
 •  حداکثر اثر: 14 تا 21 روز
 •  ماندگاری: 3 تا 4 ماه

میزان اثرگذاری فیلرها و نتایج آن معمولاً بیشتر از بوتاکس است. با این حال، بسته به نوع دقیق فیلر که انتخاب می کنید، نتایج متفاوتی دارد. مدت زمان اثر گذاری فیلر به عوامل مختلفی مانند نوع فیلر، محل تزریق، متابولیسم بدن و میزان تزریق بستگی دارد.

مدت زمان اثر گذاری فیلر:

 •  شروع اثر: بلافاصله
 •  حداکثر اثر: 2 تا 4 هفته
 •  ماندگاری: 6 تا 12 ماه

میزان هزینه بوتاکس و فیلر

یکی دیگر از تفاوت بوتاکس و فیلر قیمت آنها است. اگر بخواهیم هزینه هر کام رل به صورت جداگانه مقایسه کنیم باید بگوییم:

قیمت بوتاکس

بسته به نواحی درمان و نوع مواد، قیمت آن متفاوت است و در جلسه مشاوره مشخص می شود. در برخی موارد برای بهبودی کامل نیاز به درمان های تکمیلی است که یکی از این روش ها ترکیب بوتاکس و فیلر است.

قیمت فیلر

به این نکته توجه کنید که فیلر حتما توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک تزریق شود. هزینه این کار به نوع فیلر و ناحیه تزریق بستگی دارد.

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

باید گفت یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی و زیبایی، تکنیک تزریق بوتاکس یا استفاده از فیلرها و تزریق ژل است که عملی کم تهاجمی محسوب می شود. گاهی اوقات افراد در انتخاب بین فیلر و بوتاکس مردد هستند و این تردید به این دلیل است که تفاوت بوتاکس و فیلر را نمی دانند.اگر به دنبال روشی برای صاف کردن خطوط دینامیکی هستید، بوتاکس می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر به دنبال روشی برای پر کردن خطوط استاتیک هستید، فیلر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

بهترین راه برای تعیین اینکه فیلر بهتر است یا بوتاکس، مشورت با یک پزشک متخصص پوست یا جراح پلاستیک است. پزشک با بررسی شرایط شما و در نظر گرفتن تمام عوامل، بهترین روش را برای شما توصیه خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =