ماساژ پیشانی برای جلوگیری از چروک

همه ما از انجام روتین مراقبت از پوست لذت می بریم، اما گاهی راز داشتن پوستی سالم و جوان از مرز استفاده از انواع لوسیون ها عبور می کند. اشتباه نکنید منظورمان استفاده از راهکارهای تهاجمی نیست! تنها چیزی که برای داشتن پوست درخشان نیاز دارید دستان خودتان است.

با یادگیری دانش ماساژ پیشانی برای جلوگیری از چروک به خوبی می توانید از شر خطوط و چین و چروک ها در امان بمانید. امروزه برخی تکنیک های خاص به رفع چین و چروک ها و افزایش استحکام پوست کمک می‌کند و موجب گردش خون بهتر در پیشانی می شود.

هرچند باید بدانیم این روش راه حل قطعی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک نیست و برای از بین رفتن خطوط اخم و چروک پیشانی باید بوتاکس پیشانی تزریق کنید

برای آشنایی بیشتر با ماساژ پیشانی ضد چروک و فواید و نحوه انجام آن در ادامه حتما همراه ما باشید.

فواید ماساژ صورت

ماساژ صورت تجربه ای جذاب در روزهای مراقبت از پوست است که اگر آن را یاد بگیرید و در خانه تکرار کنید تاثیر عالی روی پوست شما می گذارد. مهم ترین مزایای ماساژ منظم صورت شامل کاهش خطوط و چین و چروک، کاهش تنش های عضلانی، کاهش استرس و بهبود احساسات شماست.

متخصصان پوست ماساژ روزانه صورت را بخشی از برنامه مراقبتی پوست می دانند و یادگیری تکنیک های آن موجب درخشندگی، صاف و سفت تر شدن پوست می شود.

جهت اطلاع از بوتاکس پیشانی مردان جهت رفع چین و چروک کلیک نمایید.

به گفته آنها، ماساژ پوست گردش خون را بهبود می بخشد و از این طریق، اکسیژن بیشتری به پوست می رسد. همچنین پوست آمادگی بهتری برای جذب محصولات مراقبتی بدست می آورد. برخی روش های خاص ماساژ صورت می تواند خطوط پیشانی و اخم را صاف کند و موجب کاهش استرس و سردردهای ناگوار شود.

البته هنوز مدرک علمی برای حمایت از تکنیک های ماساژ ارائه نشده است. با این حال، براساس مشاهدات این راهکار تاثیر شگفتی روی زیبایی صورت و حفظ جوانی پوست دارد.

دلایل ایجاد چروک پیشانی و خط اخم

انواع چروک پیشانی

خطوط پیشانی مدل های مختلفی دارد که برای رفع آن، روش های درمانی خاصی پیشنهاد می شود:

1-خط اخم

این خط به صورت عمودی بین چشم ها ایجاد می شود. همانطور که از نامش مشخص است طی اخم کردن مداوم شکل می گیرد.

2-خطوط گلابلار

این خطوط به صورت افقی بین ابروها و موهای سر ایجاد می‌شود و ممکن است کل پیشانی را در برگیرد. این خطوط پیشانی به دلیل حرکات تکراری مانند لبخند زدن یا بالا بردن ابروها شکل می گیرد و روی جوانی چهره صورت تاثیرگذار است.

جهت از اطلاع از خدمات پاکسازی صورت در کلینیک، کلیک نمایید.

دلایل ایجاد چروک پیشانی و خط اخم

چروک پیشانی یکی از اثرات ناگوار افزایش سن است که روی زیبایی چهره تاثیر منفی زیادی می گذارد. عوامل مختلفی موجب ایجاد چین و چروک صورت می شود و روش های مختلفی برای رفع آن وجود دارد. مهم ترین عوامل اثرگذار روی این موضوع، بالا بردن ابرو ها و اخم کردن است.

با انقباض ماهیچه های پیشانی خطوط روی صورت ظاهر می شود و حالت صورت را ناراحت و افسرده نشان می دهد. در حالی که پوست در سنین جوانی خاصیت ارتجاعی بالایی دارد و بعد از اخم کردن خیلی سریع به حالت اولیه باز می گردد.

دلایل ایجاد چروک پیشانی و خط اخم

البته عوامل خارجی دیگری روی بروز خطوط پیشانی تاثیرگذار است:

  • قرارگیری در معرض نور خورشید
  • ایجاد فشار روی صورت
  • جاذبه زمین
  • آلودگی
  • ژنتیک
  • کاهش عضلات صورت

 

درمان انواع چروک پیشانی با ماساژ

روش های مختلفی برای درمان چروک پیشانی وجود دارد، اما برای استفاده از ماساژ باید آگاهی کامل داشته باشید و بدانید چطور پیشانی را ماساژ دهید. همچنین برای انواع چروک ها روش خاصی استفاده می شود.

در صورت عدم اجرای این راهکار به صورت صحیح ممکن است مشکلات متعددی برای پوست اتفاق بیفتد. پس در اولین مرحله باید به فکر آموزش ماساژ پیشانی باشید و انواع چروک ها بشناسید.

تکنیک های ماساژ پیشانی

در ادامه محبوب ترین تکنیک های ماساژ پیشانی برای جلوگیری از چروک را معرفی می کنیم:

1-تکنیک ماساژ سفت کننده پیشانی

این تکنیک بسیار ساده است و بعد از تمیز کردن پوست و انجام روتین های مراقبتی می توانید از آن استفاده کنید. کف دست خود را در دو طرف پیشانی قرار دهید. پوست خود را با دست چپ محکم بگیرید و کف دست راست را در سمت راست پیشانی در جهت عقربه های ساعت حدود ۲ دقیقه فشار دهید.

این کار را در سمت چپ با کمک دست چپ تکرار کنید. سه بار تکرار این ماساژ برای هر طرف پیشانی به بهبود پوست کمک می کند و باعث سفت سازی پوست پیشانی می شود.

ماساژ سفت کننده پیشانی

2-تکنیک ماساژ ضد چروک پیشانی

قبل از شروع روی نوک انگشتان دست ضربه بزنید. سپس روغن مناسب پوست خود را انتخاب کنید و روی پیشانی پخش کنید. حال نوبت به ماساژ می رسد. انگشتان خود را بین دو ابرو قرار و به سمت بالا و بیرون ماساژ دهید.

همچنین می توانید بند انگشتان را بالای ابروها قرار دهید و آن را تا محل رویش موها بکشید. هر حرکت را 5 بار تکرار کنید.

همچنین بخوانید: بهترین راه درمان خط اخم

بهترین روغن ها برای حذف چروک پیشانی با ماساژ

بیشتر متخصصان پوست برای انجام ماساژهای جوانسازی از روغن استفاده می کنند. زیرا دست راحت تر به حرکت در می آید و گردش خون بیشتر می شود. همچنین برخی روغن ها برای جوانسازی پوست مفید هستند:

خواص روغن نارگیل

یکی از محبوب ترین روغن ها برای ماساژ پیشانی برای جلوگیری از چروک، روغن نارگیل است. این روغن موجب حفظ رطوبت پوست و افزایش طراوت می شود. همچنین از ایجاد چروک های پوستی پیشگیری می کند.

البته برای رسیدن به این هدف، باید روغن اصل و خالص تهیه کنید. بعد از ماساژ نیز خوب است بگذارید روی پیشانی و صورت باقی بماند تا کاملا جذب شود. اما اگر پوستتان چرب است از انجام این کار پرهیز کنید. زیرا باقیماندن این روغن موجب بروز جوش های پوستی می شود.

خواص روغن کرچک

این روغن با داشتن ریسینولئیک فراوان، نرم کننده بسیار قوی است که با خاصیت آنتی اکسیدانی عالی برای رفع چروک پیشانی توصیه می شود. برای ماساژ صورت تنها کافی است نوک انگشتان خود را به این روغن آغشته کنید و با حرکات ضربه ای، پیشانی خود را ماساژ دهید.

عوارض ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی برای جلوگیری از چروک راهکاری کاملا ایمن است، زیرا خبری از ماده خارجی نخواهد بود و تنها با استفاده از انگشتان دست اجرا می شود تنها عوارض جانبی آن تحریک و قرمزی موقت پوست است که این مورد نیز با تنظیم فشار دست ها به راحتی پیشگیری می شود.

اگر از بوتاکس، فیلر و هر روش زیباسازی دیگری برای پوست استفاده کرده اید، قبل از انجام ماساژ با متخصص خود مشورت کنید. زیرا حرکات ماساژ ممکن است در نتیجه روش زیباسازی تداخل ایجاد کند.

توصیه می شود هنگام مواجه شدن با تورم، بافت اسکار، کبودی یا زخم های باز روی صورت، تا زمان بهبودی منتظر بمانید.

عوارض ماساژ پیشانی

کلینیک فرگل؛ تجربه ای جذاب برای روتین پوستی

امروزه در کلینیک های زیبایی برای انجام مراقبت های پوستی، پکیج های مختلفی همراه با ماساژ صورت ارائه می دهند. اگر علاقه مند هستید به طرز جدی پوست خود را جوانسازی کنید، وقت آن رسیده از روش های طبیعی ضد چروک نیز بهره مند شوید. با اجرای مداوم ماساژ پیشانی برای جلوگیری از چروک، زندگی دوباره ای به پوست خود می بخشد و از حس طروات و شادابی پوست شگفت زده می شود. متخصصان پوست فرگل مهارت کافی در زمینه ماساژ دارند و از بهترین متریال های مراقبتی روز دنیا استفاده می کنند.

پاسخ به سوالات متداول ماساژ پیشانی

ماساژ ملایم صورت به مدت 10 دقیقه در روز پیشنهاد می شود.

به طور کلی ماساژ صورت زمان خاصی ندارد اما بهتر است روزی 3 بار حرکت های مخصوص ماساژ صورت را به مدت 5 دقیقه اینجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =