لیفت پیشانی بدون جراحی روشی محبوب برای رفع افتادگی پوست در ناحیه پیشانی

داشتن ابروهای خوش حالت و پیشانی کاملا صاف تاثیر فوق العاده ای روی زیبایی و جوانی صورت دارد. با گذشت زمان، خطوط فوقانی صورت ایجاد می شود و با حالت افتاده ابروها روبرو خواهید شد. تنها راهکار رفع این مشکلات، لیفت پیشانی است. لیفت پیشانی بدون جراحی با کمک روش های غیرتهاجمی مختلفی قابل انجام است که متخصصان زیبایی با بررسی شرایط، بهترین روش را پیشنهاد می دهند.

خیلی ها به دلیل ترس از تیغ جراحی تصمیم می گیرند از روش های غیرجراحی استفاده و لیفت پیشانی و ابروها را بدون برش و خونریزی تجربه کنند. بالا کشیدن ابروها و پیشانی بدون جراحی روشی است که تا حدودی چین و چروک ها را حذف و موقعیت ابروها را به سمت بالا هدایت می کند. هدف از اجرای این روش حذف چین و چروک های افقی و خطوط بین دو ابروها است تا با ظاهری جوان تر و شاداب‌تر چهره تان به شوق آیید.

لیفت پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی بدون جراحی روشی محبوب برای رفع افتادگی پوست در ناحیه پیشانی، تغییر حالت ابروها و پلک بالایی است. همچنین به بهبود چین و چروک های پیشانی و بین چشم ها کمک می کند و شیارهای پیشانی و خطوط اخم را حذف می کند. جراحی پیشانی مانند دیگر روش های لیفت صورت اجرا می شود و در مراکز جراحی به صورت سرپایی انجام خواهد شد. طی مراحل، ناحیه مورد نظر بی حس خواهد بود تا هیچ دردی احساس نکنید. احتمالا کمی کشش پوست را در پیشانی تجربه خواهید کرد.

انواع روش های لیفت پیشانی بدون جراحی

روش های مختلفی برای لیفت پیشانی وجود دارند که بدون نیاز به جراحی انجام می شوند. هر کدام از این روش ها به شیوه های خاص قابل اجرا است. پس اگر می خواهید انتخاب منحصر به فردی داشته باشید، در ادامه با انواع روش های پراستقبال درمان افتادگی پیشانی آشنا شوید:

تزریق بوتاکس؛ محبوب ترین روش از بین برد چروک پیشانی

  • تزریق بوتاکس؛ محبوب ترین روش

بوتاکس یکی از پراستقبال ترین روش های غیرجراحی برای درمان افتادگی پیشانی و ابرو است که با تزریق ماده ای به نام بوتولینوم موجب فلج سازی عضلات هدف می شود. ابتدا ناحیه پیشانی صورت به طور کامل ضدعفونی، سپس بی حسی ناحیه هدف اجرا می شود. ماده بوتولینوم نیز با کمک سوزن های بسیار ریز تزریق می شود. هدف از تزریق، شل کردن عضلات پیشانی است که با تغییر حرکت آن ها، دیگر خبری از چین و چروک های پیشانی نخواهد بود.

خیلی ها تزریق بوتاکس را تنها به خانم ها اختصاص می دهند. غافل از این که مردان نیز با رفع چروک های روی پوست می توانند به شادابی و جوانی دوباره چهره شان دست یابند. براساس مشاهدات، تاثیر این راهکار بر افراد جوان نسبت به افراد دارای سنین بالاتر بیشتر است و خطوط خفیف روی صورت راحت تر درمان می شود. پس بدون تفکر در مورد سن و جنسیت، به محض مشاهده چروک کوچک برای تزریق به پزشک مراجعه کنید.

  • تزریق ژل؛ صافی دوباره پیشانی

شاید تعجب کنید، اما تزریق ژل نیز یکی دیگر از روش های لیفت پیشانی بدون جراحی است. به دلیل افزایش سن، چین و چروک ها روی پیشانی نمایان می شوند و عمیق بودن آن ها به حدی است که بوتاکس روی رفع آن ها تاثیر چندانی ندارد. در این موقع با تزریق ژل عمق چروک ها کاملا پر می شود و پیشانی دوباره حالت صاف و بدون خط خود را بدست می آورد.

  • لیزر درمانی

لیزر درمانی برای بسیاری از روش های زیبایی ایده جذابی است. برای لیفت پیشانی نیز به صورت بی حسی موضعی اجرا می شود. پرتوهای تولید شده از لیزر موجب سفت سازی و رفع شلی پوست شده و تاحدودی افتادگی پوست را درمان می کند. برای مشاهده نتیجه عالی، باید حداقل چندین جلسه در فواصل یک ماه تحت نظر لیزر درمانی قرار گیرید. تعداد جلسات مورد نیاز نیز با توجه به شرایط و میزان چروک های پیشانی مشخص می شود.

  • هایفوتراپی

زیبایی چهره تا حدود بسیاری گرو زیبایی و جوانی پوست است. تا زمانی که چروک های پیشانی ظاهر زیبای شما را تهدید می کند، خبری از سرحالی و جوانی صورت نخواهد بود. هایفوتراپی پیشانی یکی از اقدامات مؤثر برای جوانسازی پوست است که موجب حذف چروک های آزاردهنده می شود. این روش نتیجه چشمگیری روی حس و حال پوست شما دارد و با ارسال امواج اولتراسوند، کلاژن سطح پوست را ارتقا می دهد.

هایفوتراپی در ناحیه پیشانی در کنار صاف سازی این ناحیه، موجب کشدگی ابروها نیز خواهد شود. بسیاری از افراد تصمیم می گیرند هایفو را برای قسمت های دیگر مانند چشم ها و پلک نیز انجام دهند و از تاثیرات فوق العاده آن لذت ببرند.

مزایای لیفت پیشانی بدون جراحی

پوست با گذشت زمان به دلیل از دست دادن کلاژن یا قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش شل می شود. خطوط ظریف و چین و چروک هایی روی پیشانه و پلک ها از نشانه های رایج پیری است که فرد را خسته یا عصبانی جلوه می دهد. لیفت پیشانی به رفع چنین مشکلاتی کمک می کند که در ادامه با مزایای آن آشنا خواهید شد:

ترمیم قوس طبیعی ابروها:

روش لیفت پیشانی موجب ترمیم حالت ابروها می شود و ابروها دوباره شکل و خط طبیعی جوانی را بدست می آورند. به دلیل افتادگی پوست در نواحی خاص، ظاهر ابروها تغییر می یابد. در صورت بروز چین و چروک های پیشانی ابروها حالت افتاده پیدا می کنند. به نوعی ابروها شکل طبیعی خود را از دست می دهند و با چین و چروک ها ترکیب می شوند.

حذف پوست اضافی:

یکی دیگر از مزایای لیفت پیشانی بدون جراحی، سفت سازی پوست است. پوست صورت به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش دچار چین و چروک می شود و استحکام طبیعی خود را از دست می دهد. در این مواقع، با افزایش سطح کلاژن و الاستین جدید مشکل شلی پوست درمان می شود.

رفع افتادگی پلک فوقانی:

پلک ها یکی از مناطق مهمی است که تحت تاثیر پیری پوست قرار می گیرد. افتادگی پلک ها موجب بسته شدن چشم ها می شود و حالت چشم ها را خسته نشان می دهد. با صاف کردن ناحیه پیشانی حالت پلک ها نیز تغییر می یابد و تا حدودی افتادگی آن رفع می شود.

کاهش خطوط پیشانی:

مهم ترین مزیت لیفت پیشانی، کاهش خطوط و چین و چروک های این نواحی است. برای رهایی از آن و داشتن ظاهری جوان تر، باید به سراغ روش های درمانی سفت سازی پوست بروید. با بازگرداندن کشش پوست نتایج مورد نظر را مشاهده می کنید.

باز شدن چشم ها:

یکی دیگر از نواحی که تحت تاثیر افتادگی و خطوط پیشانی قرار می گیرد، چشم ها است. با کشش پوست اطراف چشم ها، به دید بهتری دست می یابد. در غیر این صورت، پوست پلک بالایی نسبتا روی چشم هایتان سنگینی ایجاد می کند.

رفع ظاهر خسته یا عصبانی:

افتادگی پوست پیشانی ظاهر را فرسود و ناراحت جلوه می دهد. در صورت عدم درمان، شما را با حالت دائما عصبانی مواجه می کند. در حالی که با لیفت پیشانی افتادگی ابروها درمان و از تشکیل ظاهری خسته پیشگیری می شود.

مراقبت هایی که باید بعد از لیفت پیشانی بدون جراحی انحام شود

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی بدون جراحی

همانند دیگر روش های جوانسازی، باید برخی نکات مراقبتی بعد از لیفت پیشانی رعایت شود. در ادامه به بررسی مراقبت های بعد از لیفت ابرو می پردازیم:

  • بعد از لیفت پیشانی داروهای تجویز شده پزشک را به موقع مصرف کنید.
  • برای کاهش تورم و کبودی حدود 24 ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • هنگام خوابیدن، سعی کنید سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهید. برای این کار می توانید از چند بالش استفاده کنید.
  • حداقل دو روز استحمام نکنید. برای شستشو صورت از شامپو بچه استفاده کنید.
  • بهتر است در چند روز اولیه مایعات زیاد مصرف کنید و خوردن غذاهای دارای نمک کم به کاهش تورم کمک می کند.
  • از مصرف سیگار و الکلی برای حداقل 4 هفته پرهیز کنید.

میزان ماندگاری لیفت پیشانی بدون جراحی

معمولا لیفت پیشانی با روش های بدون جراحی دائمی نیستند و برای حفظ نتایج، تمدید آن ها ضروری است. متخصصان زیبایی با توجه به نوع پوست، شدت مشکلات پوستی و روش انتخابی ماندگاری را مشخص می کنند و تاریخ تمدید لیفت پیشانی را اعلام خواهند کرد.

در بیشتر مواقع نیاز است بین 6 الی 9 ماه برای تمدید روش های بدون جراحی اقدام کنید تا همیشه شاهد پیشانی کاملا صاف و بدون خطوط باشید.

آیا لیفت و بالا بردن ابرو بدون عمل جراحی ممکن است؟

یکی از تغییرات ناگوار صورت بعد از افتادگی ابروها، افزایش سن است که باعث می شود چهره پیر و خشمگین نشان داده شود. بالا کشیدن ابروها بدون جراحی فرم زیبایی به آن می بخشد و چشم ها بازتر از حالت قبل به نظر می رسند. همچنین چین و چروک زیر ابروها کم رنگ می شود.

روش های مختلفی برای لیفت ابروها با جراحی و بدون جراحی وجود دارد که امروزه بیشتر افراد روش های غیرجراحی را انتخاب می کنند. از جمله رایج ترین روش ها می توان به تزریق بوتاکس، فیلرها، لیزر و پی آر پی اشاره کرد که بدون نیاز به بیهوشی اجرا می شوند و بهترین ایده برای رفع افتادگی ابروها هستند.

عکس قبل و بعد لیفت پیشانی

کلام آخر

لیفت پیشانی بدون جراحی تا حدودی می تواند انتظارات واقع بینانه را رفع کند. میزان انتظارات و پزشک شما تعیین می کند، کدام روش گزینه مناسبی برای انجام این کار است. خوشبختانه با روی کار آمدن چند روش زیبایی اثربخش دیگر نیازی نیست نسبت به چین و چروک ها و افتادگی برخی نواحی صورت نگران باشید. تنها لازم است به موقع مراجعه کنید و از متخصص حرفه ای و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =