5 روش درمان پف زیر چشم

آیا با روش های درمان پف زیر چشم آشنا هستید؟ مشاهده پف زیر چشم ها در جوانی و سنین کم بسیار آزاردهنده است و چهره را خسته و بی روح نشان می دهد. دلیل این مشکل، تورم یا کیسه های زیر پوستی است. در سنین بالا، به خاطر تضعیف بافت اطراف چشم ایجاد می شود. اگرچه دلایل پف زیر چشم غیرقابل پیشگیری و بروز آن از نظر زیبایی نگران کننده است، اما هیچ نشانه ای از بیماری جدی ندارد. درمان های مختلفی برای رفع این موضوع وجود دارد که تا حدودی موجب بهبودی ظاهر چشم ها می شود.

تا به حال ساعات اولیه صبح بیدار شده اید؟ احتمالا با منظره ناخواسته کیسه های زیر چشم روبرو شدید. در این مواقع درمان های خانگی پف زیر چشم تاحدودی ظاهر چشم ها را بهبود می بخشد، اما برای رفع پف های دائمی باید به سراغ جراحی بروید.

پف زیر چشم چگونه به وجود می آید؟

قبل از درمان پف زیر چشم باید بدانید چه چیز موجب بروز آن می شود. پف زیر چشم یا همان ورم پری اربیتال به تورم بیش از حد بافت اطراف چشم ها گفته می شود که به دلیل تجمع مایع زیر پوست اتفاق می افتد. هنگام مواجه شدن با این مشکل، بسیاری از خانم ها نسبت به زیبایی هایی چهره شان نگران می شوند و به خاطر نازکی پوست در اطراف چشم ها، تورم و تغییر رنگ آن بیشتر از دیگر نواحی صورت جلوه می کند. دلایل متفاوتی موجب بروز این اتفاق می شود که برخی از آن ها به راحتی قابل درمان است و برخی دیگر نیز چاره ای برای رفع آن ها وجود ندارد.

گاهی اوقات پف زیر چشم ها با علائم دیگر مانند ورم پلک، احساس سوزش و خارش، قرمزی چشم ها، درد چشم، ناتوانی در باز و بستن چشم و … همراه است که برای بررسی دلیل اصلی آن ها، مراجعه به پزشک ضروری است.

پف زیر چشم چگونه به وجود می آید؟

چه عواملی باعث پف زیر چشم میشود؟

کیسه های زیر چشم ممکن به صورت ارثی در خانواده شما رواج داشته باشد. با افزایش سن و کاملا ژنتیکی بافت اطراف چشم ها تضعیف می شود و شاهد حرکت چربی ها به پلک پایین هستید، اما گاهی اوقات بیماری زمینه ای موجب بروز این اتفاق می شود که رفع آن، شاهد درمان پف زیر چشم نیز خواهید بود.

در این قسمت به دلایل رایج تورم زیر چشم می پردازیم:

 • خوردن نمک زیاد

مصرف نمک زیاد برای بدن اصلا توصیه نمی شود. حضور نمک بیش از حد در برنامه غذایی موجب حفظ آب در بدن می شود و آب اضافی به پف صورت و بدن خاتمه می یابد. از آنجا که پوست اطراف چشم ها نازک است، بیشتر در معرض خطر پف کردن قرار دارد.

 • خواب ناکافی

براساس مشاهدات، نداشتن خواب کافی تورم چشم ها را به همراه دارد. هنگامی که دیروقت به رختخواب می روید، صبح روز بعد زیر چشم ها متورم است و گاهی افتادگی پلک، قرمزی چشم ها و سیاهی دور چشم را نیز مشاهده می کنید. از دیگر علائم خواب نامناسب می توان به پوست رنگ پریده اشاره کرد.

نداشتن خواب کافی موجب تضعیف پوست اطراف چشم ها می شود و پوست توانایی تولید کلاژن و الاستین را از دست می دهد. در نتیجه با تجمع مایع درون بافتی زیر چشم ها متورم خواهد شد.

 • آلرژی

معمولا چشم ها به عوامل رایجی همچون گرد و خاک، آلودگی، دود، موی حیوانات، مواد شیمیایی، عطر و … آلرژی نشان می دهند. از نشانه های رایج آلرژی، تجمع مایع در سینوس ها و اطراف چشم است که باعث پف زیر چشم می شود.

 • مصرف سیگار

کشیدن سیگار، قلیان و … چشم ها را تحریک می کند و ممکن است موجب واکنش های آلرژیک شود. برای پیشگیری از این موضوع، باید سیگار را ترک یا از دود سیگار دوری کنید. اگر احساس می کنید به ذرات باقیمانده از دود سیگار نیز حساسیت دارید، بهتر است سطوح و وسایل خانه را تمیز نگه دارید و در صورت قرار گرفتن دود روی لباس، آن ها سریعا بشویید.

 • جراحت

بریدگی کوچک در طراف چشم ها می تواند موجب تورم زیر چشم شود، زیر پوست زیر چشم نازک و نرم است و به راحتی با ناخت یا برس های آرایشی آسیب می بیند.

ضربه دیدگی اطراف چشم نیز باعث پف چشم ها می شود و به دلیل تجمع خون و مایع، کبودی و تورم زیر چشم ها را مشاهده می کنید.

 • گریه کردن

گریه تجمع مایع در اطراف چشم را به همراه دارد و برای مدت کوتاهی موجب پف چشم ها می شود. این مشکل بعد از چند ساعت خود به خود از بین می رود و جای نگرانی نخواهد بود.

 • بیماری چشم

بیماری چشم مانند تیروئید از دیگر عوامل بروز پف زیر چشم است. زمانی که غده تیروئید تعادل هورمون ها را بهم می زند، مجبور به مصرف داروهای تیروئید می شوید. مصرف بیش از حد این داروها، موجب بیماری چشمی به نام گریوز می شود که برای درمان باید نزد پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید : بهترین روش درمان گودی زیر چشم

جدیدترین روش های درمان پف زیر چشم

شاید فکر کنید با استراحت کافی و داشتن رژیم غذایی سالم پف زیر چشم ها محو می شود، ما افسوس که کیسه های زیر چشم خود را همچنان مشاهده می کنید. متخصصان پوست توصیه می کنند ابتدا علت پف زیر چشم مشخص شود، سپس برای درمان آن چاره ای بیندیشید.

بهترین راه برای رفع این مشکل، بهره مندی از روش های زیباسازی جدید است. با کمک روش های معرفی شده درد ادامه از شر کیسه های زیر چشم رها می شوید.

مزوتراپی جدیدترین روش های درمان پف زیر چشم

 

1.پلاسما جت؛ بی نیاز از جراحی

پلاسما جت یکی از روش های اثربخش برای درمان افتادگی پوست در نواحی پلک بالا و پایین است. این روش بی خوبی موجب رفع چروک و افتادگی اطراف چشم بر اثر افزایش سن می شود و طراوت را به پوست می بخشد. برای اجرای این راهکار از دستگاه پلاسما حرفه ای استفاده می کنند که بدون هیچ مشکلی برای انواع پوست ها مناسب است. این دستگاه موجب بازسازی سلول های پوستی می شود و کاملا غیرتهاجمی است.

2.کربوکسی تراپی؛ درمان قطعی پف زیر چشم

کربوکسی تراپی روشی جدید و امروزی برای زیباسازی است که به درمان سلولیت و سیاهی اطراف چشم کمک می کند. این روش با بهبود گردش خون، موجب افزایش کشش و الاستیک پوست می شود و بر از بین رفتن چین و چروک های سطح پوست اثرگذار است.

کربوکسی تراپی بر پایه گاز دی اکسیدکربن طراحی شده که زیر پوست تزریق و موجب اکسیژن رسانی به ناحیه هدف می شود. با افزایش کلاژت و تحریک پوست، نواحی زیر چشم روشن‌تر و افتادگی پلک رفع خواهد شد.

همچنین بخوانید: مزوتراپی صورت برای لک با جدیدترین تکنولوژی

3.درمان پف زیر چشم با مزوتراپی

یکی دیگر از روش های درمان پف زیر چشم، مزوتراپی است که از مواد اثربخشی همچون ویتامین و فاکتورهای محرک رشد تشکیل می شود. مزوتراپی صورت و زیر چشم ها بر تولید کلاژن و مولکول های حیاتی تاثیرگذار است و تیرگی، چروک و پف زیر چشم را به خوبی درمان می کند. زیرا با تزریق کوکتل های مزو زیر پوست، شاهد گردش خون بهتر خواهید بود.

البته برای درمان پف و سیاهی دور چشم باید حداقل سه جلسه مزوتراپی انجام دهید. حین اجرا، هیچ دردی احساس نمی کنید و تنها ممکن است دور چشم ها کمی قرمز شود.

4.درمان پف زیر چشم با فیلر

تزریق ژل راه حلی کم تهاجمی برای حذف مشکلات پوستی است که برای رفع پف و گودی زیر چشم پیشنهاد می شود. با اجرای اصولی آن، شدت پف زیر چشم کاسته می شود و شکل، رنگ و ساختار بافت پوست بهبود می یابد. امروزه انواع مختلفی از ژل های تزریقی در دسترس است که انتخاب برند باکیفیت و تزریق آن توسط بهترین پزشک، پف زیر چشم را به طور کلی درمان می کند.

درمان های خانگی پف زیر چشم

درمان های خانگی پف زیر چشم

اگر پف زیر چشم هایتان بیش از حد نیست، گاهی امتحان روش های خانگی می تواند اثرگذار باشد. برای جلوگیری از پرداخت هزینه های بالا روش های زیر را انجام دهید:

 • یکی از روش های ساده برای کاهش تورم، سرد کردن است. سرد کردن ناحیه هدف موجب انقباض رگ های خونی می شود و تورم حاصل از اتفاقات ناگوار مانند ضربه را درمان می کند. برای این کار می توانید از چند قالب یخ داخل کیسه پلاستیکی استفاده کنید.
 • استفاده از ماسک های خانگی یکی دیگر از موثرترین روش ها است. برخی ماسک های مانند روغن گیاهی، چای کیسه ای، مخلوط برگ نعنا و … می تواند برای کاهش تورم چشم ها مفید باشد.
 • کرم مناسب دور چشم تهیه کنید. با مراجعه به داروها و تهیه محصول معتبر، پف زیر چشم ها طی دوره درمان مشخص شده تسکین می بخشد.
 • خوابیدن صحیح احتمال پف زیر چشم را به حداقل می رساند. سعی کنید هنگام خواب از بالش مناسب استفاده کنید تا سرتان بالاتر از تنه قرار گیرد.
 • با مصرف برخی مکمل ها مانند ویتامین های E، B و کلاژن به کم کردن پف زیر چشم کمک کنید. بی تردید کمبود این ویتامین ها در بدن روی گودی و پف اطراف چشم اثر می گذارد.

از بین بردن پف زیر چشم فوری

 • کمپرس سرد:استفاده از کمپرس سرد مانند خیار، سیب زمینی یا قاشق سرد می‌تواند به کاهش التهاب و پف زیر چشم کمک کند.
 • ماساژ:ماساژ ملایم زیر چشم می‌تواند به گردش خون در این ناحیه کمک کند و پف را کاهش دهد.
 • استفاده از کرم‌های ضد پف:کرم‌های ضد پف حاوی موادی هستند که می‌توانند به کاهش التهاب و پف زیر چشم کمک کنند.

برای درمان پف زیر چشم به چه دکتری مراجعه کنیم?

برای درمان پف زیر چشم می‌توانید به متخصصین پوست و مو یا جراحان پلاستیک مراجعه کنید.

متخصص پوست و مو می‌تواند با بررسی علت پف زیر چشم، روش‌های درمانی مناسب مانند تزریق ژل، لیزر یا کرم‌های ضد پف را به شما پیشنهاد دهد.

جراح پلاستیک می‌تواند در صورت نیاز به عمل جراحی بلفاروپلاستی برای برداشتن پوست اضافی و چربی زیر چشم، شما را راهنمایی و درمان کند.

چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنیم؟

مشاهده پف زیر چشم برای خیلی ها مخصوصا خانم ها بسیار ناراحت کننده است. برای تشدید این مشکل روش های خانگی و مصرف مکمل های غذایی می تواند کمک کننده باشد، اما اگر پف زیر چشم ها بیش از حد و تنها چاره آن تجویز روش های درمانی است، بهتر است هر چه سریع تر به پزشک معتبر و باتجربه مراجعه کنید.

پزشک با بررسی شرایط پوست و علل بروز بهترین روش درمان پف زیر چشم را پیشنهاد می دهد و مراقبت های خانگی لازم را مشخص می کند.

کلام آخر

روش های زیبایی مختلفی در کلینیک های زیبایی پوست وجود دارد که به درمان پف زیر چشم کمک می کند. برای رهایی از این مشکل، کافی است به موقع بخوابید، استراحت کافی داشته باشید، از محصولات مراقبتی استفاده کنید و داشتن رژیم غذایی مناسب را فراموش نکنید. با رعایت این موارد و بهره مندی از یکی از روش های زیبایی از شر پف و تغییر رنگ ناگوار زیر چشم خلاص می شوید و جوانی به صورت خود دوباره هدیه می دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =